Jump to content

Tumačenje presude Viđanje djece


CrniToma

Preporučene objave

UTORKOM otac dolazi po djecu u 7i40 te ih vodi u skolu/vrtic ,/djeca su u skoli /vrticu do 15:30 sati /u 15:30 dolazi po djecu u skolu/vrtic te djeca borave kod oca do 20;00sati ,te ih vraca majci do 20:00sati.

 

Sada kada nema skole/vrtica da li otac bi trebao djecu preuzesti u 7i40sati, ili bi otac trebao djecu preuzesti u 15:30sati.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svjestan sam činjenice da niti jedan zakon, niti jedna sudska odluka ne može predvidjeti sve životne situacije u kojima se djeca i roditelji mogu pronaći jer u suprotnom za njihov prijevoz koristili bi vagone. Isto tako iz iskustva znam da se nerijetko dešava da zbog nepreciznih sudskih odluka  ispaštaju i djeca i roditelji. Brojni su primjeri kada manipulativni roditelj tumači sudsku odluku na način kako mu tog trenutka odgovara. Moje mišljenje je da se ovo što ste napisali može tumačiti na više načina i jedini način da to spriječite u budućnosti jest da zatražite izmjenu te odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Gringo je napisao:

Svjestan sam činjenice da niti jedan zakon, niti jedna sudska odluka ne može predvidjeti sve životne situacije u kojima se djeca i roditelji mogu pronaći jer u suprotnom za njihov prijevoz koristili bi vagone. Isto tako iz iskustva znam da se nerijetko dešava da zbog nepreciznih sudskih odluka  ispaštaju i djeca i roditelji. Brojni su primjeri kada manipulativni roditelj tumači sudsku odluku na način kako mu tog trenutka odgovara. Moje mišljenje je da se ovo što ste napisali može tumačiti na više načina i jedini način da to spriječite u budućnosti jest da zatražite izmjenu te odluke.

Zahvaljujem na Vašem odgovoru,

Ovo je vec druga sudska presuda jer su se promjenile okolnosti kada su djeca krenila u školu,i tek sad vidim u ovoj situaciji da je krivo napisana. Jer prilikom pisanja vodio sam se obvezama djece dok su u skoli itd  medutim kako sad nema skole i okolnosti su takve kakve jesu,roditelji koji im je cilj manipulirati ovakve situacije su im idealne i plodno tlo za manipuliranje i tumacenje presude kako im to odgovara.

Jos gora je situacija sto majka u tom periodu jutarnjem je na poslu,a ne dozvaljava djeci tad boravak kod oca,jer kako sam napisao otac djecu preuzima u skoli u 15.30,a tako je napisano jer djeci u normalnim okolnostima skola traje do 15.30 jer idu u skolu s produzenim boravkon,te na taj nacin djeca s ocem popodnevno to vrijeme provode pisuci zadace za skolu,jer takoder kroz jutro to nemogu obavit jer majka je na poslu,a ocu se nedozvoljava da tog dana preuzme djecu u jutarnjim satima.

Pitanje nakon koliko vremena se zakonski moze traziti izmjena sudske presude, te sto bi po Vasem mosljeni trebalo biti upisano za konkretni situaciji kako bi se izbjegle manipulacije drugog roditelja.

P.s.prema presudi otac svakog dana djecu vozi u skolu u 7i40 /to sam osobno trazio jer majka nije bila u mogucnosti voditi djecu,ocu nije dozvoljavala,pa bi djecu u 7i10 ostavljala ispred skole,a nastava pocinje u 8 sati ,pa sam takvom sudskom presudom mislio da sam nesto rijesio,ali sada u ovoj situaciji vidim da nisam uspio nista rijesiti jer je situacija kakva je,a majka tumaci sudsku presudu kako joj odgovara i naravno ne zeli se dogovarati sukladno novonastaloj situaciji.

Jos jedno pitanje,ako bi mo mogli dati odgovor;

svako drugi Cetvrtak dijeca spavaju kod oca,te ih otac u petak ujutro vodi u skolu u 8,00sati, ukoliko nema skole vraca ih majci na adresu prebivalista. / u ovoj situaciji ajmo reci nema skole/mislim ima ali preko tv,sad i taj pojam bi se vjerovatno mogao tumaciti na razlicite nacine/ te otac ih treba vratiti majci na adresu prebivalista,ali...moje pitanje je,sto ako majka taj dan,petak radi od 7i30 do 15.30, da li otac mora odvesti djecu na adresu baki,bez obzira sto majka radi ili pravno ne mora.

Unaprijed Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, CrniToma je napisao:

Pitanje nakon koliko vremena se zakonski moze traziti izmjena sudske presude, te sto bi po Vasem mosljeni trebalo biti upisano za konkretni situaciji kako bi se izbjegle manipulacije drugog roditelja.

Nije bitno vrijeme, već okolnosti na temelju kojih se traži. Trebali bi tražiti izmjenu u smislu dopune sadržaja odluke tj. da se definira vrijeme preuzimanja i vraćanje djece u situacijama kada iz određenih razloga nema škole i vrtića, a sve s obzirom da se u praksi ovakve situacije nisu mogle dogovorno riješiti između roditelje, jer se majka priklanjala tumačenju kao da su se školske i vrtićke aktivnosti redovno odvijale.

, CrniToma je napisao:

svako drugi Cetvrtak dijeca spavaju kod oca,te ih otac u petak ujutro vodi u skolu u 8,00sati, ukoliko nema skole vraca ih majci na adresu prebivalista. / u ovoj situaciji ajmo reci nema skole/mislim ima ali preko tv,sad i taj pojam bi se vjerovatno mogao tumaciti na razlicite nacine/ te otac ih treba vratiti majci na adresu prebivalista,ali...moje pitanje je,sto ako majka taj dan,petak radi od 7i30 do 15.30, da li otac mora odvesti djecu na adresu baki,bez obzira sto majka radi ili pravno ne mora.

Obveza oca bi bila da postupa prema presudi, a njegova dobra volja je da ih odvede baki. Također, možete tražiti i izmjenu ovog sadržaja u smislu dopune za situacije kada djeca nemaju škole, a majka radi. Naravno, samo ako je Vama to izvedivo da ih vodite kod bake na tu neku drugu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Nije bitno vrijeme, već okolnosti na temelju kojih se traži. Trebali bi tražiti izmjenu u smislu dopune sadržaja odluke tj. da se definira vrijeme preuzimanja i vraćanje djece u situacijama kada iz određenih razloga nema škole i vrtića, a sve s obzirom da se u praksi ovakve situacije nisu mogle dogovorno riješiti između roditelje, jer se majka priklanjala tumačenju kao da su se školske i vrtićke aktivnosti redovno odvijale.

 

Majka se priklanja malo da ima,pa malo da nema skole-;) kada ih po presudi otac vozi u skolu,onda nema skole pa ih ne vidim ujutro,kad treba prezeti djecu,onda ima skole pa ih preuzimam u 15;30h kada inace im zavrsava nastava-:) 

Tesko je sve predviti i upisati u presudu,sve je ok dok je sve normalno,cim se pojavi nepredvidiva situacija pocinje drugacije tumacenje presude,jer od strane majke nema dogovora i prilagodavanja nekoj situaciji,vec tumacenje presude na neki svoj nacin a sve u svrhu skracivanja vremena djece s ocem.

Nisam pametan sto treba upisati da se ovo ne dogada,jer uvjek mislim da je dobro napisano,al vrijeme pokaze da nije.

Pitanje; za "dopunjavanje" sudske presude kakva je procedura,standarno kao i za pokretanje postupka,prvo czss pa sud ili? I da li se obe strane moraju skoziti sa takvom nadopunom ili?

 

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

 

Obveza oca bi bila da postupa prema presudi, a njegova dobra volja je da ih odvede baki. Također, možete tražiti i izmjenu ovog sadržaja u smislu dopune za situacije kada djeca nemaju škole, a majka radi. Naravno, samo ako je Vama to izvedivo da ih vodite kod bake na tu neku drugu adresu.

U mom interesu je provoditi sto vise vremena sa djecom,pa mi je i interesu da ako djeca taj dan nemaji skole,a majka radi da djeca ostanu sa mnom/ocem.

 

U prvom pitanju zaboravio sam napomenuti da se baka nalazi na istoj adresi gdije i majka,da li u tom slucaju bi trebao voditi bako djecu,ako majka radi.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, CrniToma je napisao:

Nisam pametan sto treba upisati da se ovo ne dogada,jer uvjek mislim da je dobro napisano,al vrijeme pokaze da nije.

I to je normalno da se događa, jer se okolnosti mijenjaju, a niti jedan slučaj nije isti, kao što niti djeca nisu ista, i svakako je za očekivati da se pojave okolnosti koje traže izmjenu odluke koja je do tog nekog momenta funkcionirala. 

Prije 6 minuta, CrniToma je napisao:

Pitanje; za "dopunjavanje" sudske presude kakva je procedura,standarno kao i za pokretanje postupka,prvo czss pa sud ili? I da li se obe strane moraju skoziti sa takvom nadopunom ili?

Svakako se prvo obratite CZSS.

Prije 3 minuta, CrniToma je napisao:

U prvom pitanju zaboravio sam napomenuti da se baka nalazi na istoj adresi gdije i majka,da li u tom slucaju bi trebao voditi bako djecu,ako majka radi.

Da, u tom slučaju Vas obvezuje odluka da dovedete djecu na tu određenu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

I to je normalno da se događa, jer se okolnosti mijenjaju, a niti jedan slučaj nije isti, kao što niti djeca nisu ista, i svakako je za očekivati da se pojave okolnosti koje traže izmjenu odluke koja je do tog nekog momenta funkcionirala. 

 

Prema svom iskustvu izmjena sudske odluke traje u najboljem slucaju godinu dana-:( i dok dodes na red dva puta se izmjene okolnosti-:) i onda si opet na pocetku-:(  ko je mogao predvidjeti ovakvo stanje pa to upisati na presudu. 

Jer kad imate s jedne strane osobu koja zeli skratit vrime djeci s roditelje,bilo koja situacija novonastala ide joj u prilog.

 

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

 

Da, u tom slučaju Vas obvezuje odluka da dovedete djecu na tu određenu adresu.

Onda sam nafrka,majka radila ne radila,moram prema presudi odvest bako.

Ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, CrniToma je napisao:

Prema svom iskustvu izmjena sudske odluke traje u najboljem slucaju godinu dana-:( i dok dodes na red dva puta se izmjene okolnosti-:) i onda si opet na pocetku-:(  ko je mogao predvidjeti ovakvo stanje pa to upisati na presudu. 

Izmjene sudskih odluka su predviđene za situacije koje se ponavljaju, događaju i kod takvih situacija je nova odluka uvijek dobrodošla, pa eto makar za pravomoćnost iste trebalo i neko duže vrijeme.

Prije 7 minuta, CrniToma je napisao:

Onda sam nafrka,majka radila ne radila,moram prema presudi odvest bako.

Vi ih vraćate prema presudi majci na adresu njenog prebivališta, a slučajem okolnosti na toj adresi očito prebivalište ima i baka. Tako da nema spora da ih trebate u to vrijeme vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Vi ih vraćate prema presudi majci na adresu njenog prebivališta, a slučajem okolnosti na toj adresi očito prebivalište ima i baka. Tako da nema spora da ih trebate u to vrijeme vratiti.

Da baka i majka trenutno imaju prebivaliste na istoj adresi.pa ako sam dobro razumijo,ako  majka radi u vrijeme kada trebam vratiti djecu,moram ih vratiti baki na adresu prebivalista majke/bake,bez obzira sto majka u to vrijeme radi.

Da majka i baka nisu na istoj adresi prepostavljam da tada nebi trebao voditi djecu,ako majka u tom periodu radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, CrniToma je napisao:

Prema presudi i postupam,ijako presuda u ovakvoj situaciji kad nema skole nije u najboljem interesu djece.

Presuda je donesena u skladu sa okolnostima koje su vrijedile u vrijeme sudskog postupka i njenog donošenja, a s druge strane sa majkom nema dogovora. Tako da imate ovu opciju ili tražiti izmjenu sudske odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, CrniToma je napisao:

UTORKOM otac dolazi po djecu u 7i40 te ih vodi u skolu/vrtic ,/djeca su u skoli /vrticu do 15:30 sati /u 15:30 dolazi po djecu u skolu/vrtic te djeca borave kod oca do 20;00sati ,te ih vraca majci do 20:00sati.

 

Sada kada nema skole/vrtica da li otac bi trebao djecu preuzesti u 7i40sati, ili bi otac trebao djecu preuzesti u 15:30sati.

 

Hvala.

Kako je definiran utorak kad zbilja nema skole, za vrijeme praznika?

Zasto jednostavno ne bude u odluci: "Utorkom otac preuzima djecu u 7:40 i vraca ih u 20:00" ili se to kosi s nekim pravilima pa mora biti navedeno da djeca idu u skolu. Pa ako djeca imaju taj utorak skolu, onda ih normalno vozite u skolu, ako nemaju, onda ste s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , miroslav6 je napisao:

Kako je definiran utorak kad zbilja nema skole, za vrijeme praznika?

Zasto jednostavno ne bude u odluci: "Utorkom otac preuzima djecu u 7:40 i vraca ih u 20:00" ili se to kosi s nekim pravilima pa mora biti navedeno da djeca idu u skolu. Pa ako djeca imaju taj utorak skolu, onda ih normalno vozite u skolu, ako nemaju, onda ste s njima.

Kada zaista nema skole,za vrijeme praznika dijeca su sa svakim od roditelja po pola,ljeti npr.po 7dana naizmjenicno,zimi po 5dana naizmjenicno...

 

Da sada i ja vidim u ovoj situaciji da je trebalo u suskoj presudi pisati, djeca su utorkom od 7i40 do 20;00sati sa ocem i nebi bilo prostora za manipulaciju.

Jer sada se i sam potam sto ce biti kada npr. Djeca neke druge godine biti npr u skoli do 12:00sati,tada opet postoji prostor za manipulqciju da mi kaze tamo pise da otac dolazi po djecu u skolu.alo u 15.30,nemozes doxi po njih u 12:00 sati, ijako se u odluci davao naglasak da otac preuzima djecu nakon nastave,ali valjda se trebao navesti sat.

 

prije 18 sati , Borbena7 je napisao:

Presuda je donesena u skladu sa okolnostima koje su vrijedile u vrijeme sudskog postupka i njenog donošenja, a s druge strane sa majkom nema dogovora. Tako da imate ovu opciju ili tražiti izmjenu sudske odluke.

Sve je jasno. Ukoliko roditelji se nisu sposobni dogovarati odnosno prilagodavati obvezama djece i okolnostima zivota,onda je jedina ispravna odluka 50% 50% vremena sa svakim roditeljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija