Jump to content

Nasilje u obitelji žena maltretira muža


FranBelanović

Preporučene objave

Poštovani,

moj šurjak je oženjen te ima drugo dijete s tom ženom koja ima još jedno dijete iz prvog braka. Žive zajedno, a ona ga iznuđuje za novac, koristeći djecu protiv njega i ne pušta djeci da viđaju ostatak obitelji. Također je saznao da ga vara s nekime. Mene zanima što mu je činiti, što mu je najpametnije prvo u ovom trenutku? Kako skupljati dokaze i koji dokazi će mu trebati za sud, jer se moraju rastati, a ona je manipulatorica i pametna je te ga optužuje za maltretiranje i nasilje dok ona ustvari tuče i prijeti njemu. Stvarno, čovjek je jako dobar, i pre dobar, ali je oženio sociopatkinju. Zanima me, što mu je činiti?

Zahvaljujem unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada je u pitanju obiteljsko nasilje potrebno ga je prijaviti nadležnim institucijama onda kada se dogodi, bez obzira na vrstu nasilja i reakciju nadležnih institucija, a ne sakupljati dokaze pa prema potrebi koristiti. Budući da iz vašeg posta proizlazi da je u konkretnom slučaju žrtva muškarac, a počinitelj žena, njemu će svakako trebati daleko više vremena, truda ,novaca, sreće ....... da to i dokaže s obzirom da su dijelovi našeg sustava duboko uronjeni u rodnu ideologiju koja smatra muškarce univerzalnim nasilnicima. Najlakše bi bilo savjetovati na temelju ovih nekoliko rečenica koje ste napisali da se makne od takve osobe, ali za kvalitetan savjet potrebno je poznavati do u detalje dinamiku te obitelji. Siguran sam u sljedeće: nasilje obavezno prijaviti kada se dogodi i još hitnije pronaći odvjetnika sa kojim ćete započeti konzultacije oko narednih koraka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Gringo je napisao:

Kada je u pitanju obiteljsko nasilje potrebno ga je prijaviti nadležnim institucijama onda kada se dogodi, bez obzira na vrstu nasilja i reakciju nadležnih institucija, a ne sakupljati dokaze pa prema potrebi koristiti. Budući da iz vašeg posta proizlazi da je u konkretnom slučaju žrtva muškarac, a počinitelj žena, njemu će svakako trebati daleko više vremena, truda ,novaca, sreće ....... da to i dokaže s obzirom da su dijelovi našeg sustava duboko uronjeni u rodnu ideologiju koja smatra muškarce univerzalnim nasilnicima. Najlakše bi bilo savjetovati na temelju ovih nekoliko rečenica koje ste napisali da se makne od takve osobe, ali za kvalitetan savjet potrebno je poznavati do u detalje dinamiku te obitelji. Siguran sam u sljedeće: nasilje obavezno prijaviti kada se dogodi i još hitnije pronaći odvjetnika sa kojim ćete započeti konzultacije oko narednih koraka.

Zahvaljujem na savjetima. Međutim, kada se radi o institucijama koje su nadležne za nasilje u obitelji, nakon prijave muškarca kada je nasilnik žena, muškarac čak snosi teže posljedice ni kriv ni dužan zahvaljujući našem ginocentričnom društvu i ustanovama koji su uvijek na strani žene, a osuđuju prije ispitivanja mušku stranu. Pročitao sam i pozamašan broj članaka gdje su žene bile nasilnici na na konačnoj, rodnoj, rasnoj i ekonomskoj osnovi, a muškarci koji su bili žrtve nisu dobili nikakvu pomoć od nadležnih institucija već suprotno, te iste institucije su ih još ismijavale.  Takvi ženski psihopati su opasni za društvo, a kamoli za pojedinca, bez pripreme i parničnog postupka razvoda braka mislim da neće ići.

Zahvaljujem još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija