Jump to content
Elendyne

Isplaćena manja plaća, nema platne liste

Preporučene objave

Poštovani, u veljači 2020. odradila sam puni fond sati (160h) i još 15 prekovremenih. Međutim, poslodavac mi je isplatio plaću manju od minimalne, pri čemu je napisao da sam radila samo 109 sati. Dotičan podatak pronašla sam u JOPPD obrascu, jer platnu listu nisam dobila, niti očekujem da ću ju dobiti. To mi i nije toliko važno, samo želim ostatak plaće. Moram li poslodavcu sada slati zahtjev za zaštitu prava u kojem potražujem obračun neisplaćene plaće, ili se za taj ostatak novca mogu direktno obratiti sudu, bez ikakve platne liste? Ako je ovo potonje, mogu li s tim malo pričekati ili moram to napraviti u određenom roku (koliko znam, za novčana potraživanja nema roka od 15 dana za prijavu, samo zastara nakon 5 godina)? Puno, puno hvala!

Elen

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možete ići direktno sudu, jer se radi o novčanom potraživanju iz radnog odnosa, no sugerirao bih vam da to ne radite, već se prvo obratite poslodavcu.

Ako računate da će sud prije to riješiti, iako radni sporovi jesu hitne naravi, u situaciju smo u kojoj jedino kazneno-pravni segment pravosuđa (pritvori, istražni zatvori, izdržavanje kazne zatvora, istrage i sl.) te donekle obiteljski efikasno i ekspeditivno radi, sve drugo, iako zakonski hitne naravi, stavljeno je na svojevrstan stand-by.

Podijeli ovu objavu

Puno hvala na brzom odgovoru, i htjela sam pričekati s reakcijom jer u ovom trenutku ne želim riskirati otkaz (iako znam da bi bio neopravdan i mogla bih ga osporavati). Nadam se da ću dobiti svoje kad se situacija s koronom smiri i firma opet počne zarađivati. Glavno da do daljnjega ne moram brinuti o nikakvim rokovima zbog kojih bih izgubila pravo to potraživati.

Elen

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...