Jump to content

Hitno - Prometna sa ozljedama


anonimno

Preporučene objave

Moj brat je u Rijeci imao prometnu nezgodu, vozio je gradskom ulicom i na velikom raskrižju je iz suprotnog smjera vozač s tek položenim ispitom (1.g.) naglo skrenuo lijevo očito ne pazeći. S obzirom da moj brat nije očekivao njegovo skretanje nije ni kočio. Kako je moj brat vozio oko 85km/h došlo je do težeg sudara pri kojem je ozlijeđen jedan putnik u drugom autu teže,iza je uspješno operiran i stabilan. Vozači su prošli s lakšim ozljedama. Policija još nije sastavila zapisnik,po onome što su rekli njima je krivac vozač koji nije pustio pravo prvenstva mom bratu,ali kako je čovjek ozlijeđen to je sad kazneni postupak. Kako je moj brat ipak išao većom brzinom od dopuštene može li mi tko dati savjet može li on dobiti kakvu kaznu. Što je sa popravkom tj. osiguranjem, što može očekivati? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisno o situaciji, Vaš brat je vozio dosta brže od dopuštene brzine, moguće je da bude obostrana krivnja iako je vozač koji je skretao bio dužan propustiti vozilo koje mu je dolazilo u susret. Možda nije mogao dobro procjeniti situaciju prilikom skretanja uslijed brzine vozila koje mu je dolazilo odnosno kojim je upavljao Vaš brat. Na žalost ulice su nam sve prometnije, sve je teže voziti, parkirati, a ovakve situacije će biti sve učestalije.

________

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije vozio preko 100 već 85,a tip s druge strane je krenuo u skretanje unatoč dobroj preglednosti,jer je pravac i može se vidjeti.Moj brat je njega vidio kako stoji i čeka,nije ni očekivao da će krenuti pa je možda dijelom i zato povećao brzinu na 85 jer mu je bilo čisto nekih 30-40m prije semafora na kojem je bilo zeleno za automobile. Kad je ovaj krenuo (tko zna zašto) moj brat nije imao vremena za kočenje. Kod izjave policiji moj brat je rekao svoje viđenje, pristao na alko test koji je bio 0,a ovaj drugi je rekao da se ne sjeća baš, nije ništa rekao.Kakav je njemu alko-test bio ne znam.A i da je bio 0 opet ne znam zašto je išao skretati jer da je gledao vidio bi. to je ipak pravac a 30m prije semafora možeš vidjeti auto na pravcu. Po onome što nam neki govore moj brat može djelomično biti kriv jer je prekoračio brzinu 25-30km/h i može dobiti kaznu i kazneni bod,ali ipak takva razlika ne može opravdati ovog što je išao skrenuti lijevo i to u zadnji tren,kao da je računao da s druge strane će ljudi prikočiti jer on prolazi.

je napisao:

Moj brat je u Rijeci imao prometnu nezgodu, vozio je gradskom ulicom i na velikom raskrižju je iz suprotnog smjera vozač s tek položenim ispitom (1.g.) naglo skrenuo lijevo očito ne pazeći. S obzirom da moj brat nije očekivao njegovo skretanje nije ni kočio. Kako je moj brat vozio oko 85km/h došlo je do težeg sudara pri kojem je ozlijeđen jedan putnik u drugom autu teže,iza je uspješno operiran i stabilan. Vozači su prošli s lakšim ozljedama. Policija još nije sastavila zapisnik,po onome što su rekli njima je krivac vozač koji nije pustio pravo prvenstva mom bratu,ali kako je čovjek ozlijeđen to je sad kazneni postupak. Kako je moj brat ipak išao većom brzinom od dopuštene može li mi tko dati savjet može li on dobiti kakvu kaznu. Što je sa popravkom tj. osiguranjem, što može očekivati? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoj brat će najvjerojatnije dobiti prekršajnu prijavu zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja vozila (ukoliko se to uopće na propisani način utvrdi), a ovaj drugi će dobiti kaznenu prijavu zbog izazivanja prometne nezgode.

 

Kad dobiješ zapisnik o očevidu javi se osiguravatelju vozača krivca zbog procjene štete i dogovora oko isplate. Prema potrebi angažiraj odvjetnika (preporučam)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija