Jump to content

Prebivalište - HITNO MOLIM


annonnimus

Preporučene objave

Molim Vas sve za pomoć.. Naime, već 5g živim prijavljena na adresi pok muža sa maloljetnim djetetom . Svekrva me pokušavala odjaviti te je na kraju uspila, uz optužbu da sam lažirala potpis njenog pok sina. Dijete nije spominjala, ali znam da se i ona automatizmom odjavljuje tako da smo praktički beskućnice i da naše osobne praktički ne vrijede, a koje bi istekle te u 8mi mj. Zbog toga mi je  stopiran i dječiji doplatak. Policija je par puta bila na terenu u provjeri i susjedi su potvrdili da tu živimo. Šta napravit?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobila rješenje, to i je ono najgore..

Prošlo lito su dva puta bili policajci u terensku provjeru, oba puta sam bila doma, pitali su susjede koji su potvrdili da živim tu sa ditetom, pošto postoji nadzor CZZSa, i oni mogu potvrdit da tu živimo. Pozvana sam u PP da dam izjavu na to sve i tada mi je rečeno da je ona pokušala nas odjavit, ali uz policijsko izvješće sa terena i papire o prijavi prebivališta mene i male, se taj postupak obustavlja i nećemo biti odjavljene.

Ali, nazad dva mj me se ponovno zove u PP, ovaj put kriminalistički postupak jer je prijavila da sam lažirala potpis njenog sina, a oni se nisu udostojili provjerit pptpis njegov u sustavu/osobnoj i kameru na kojoj se vidi ko je bija na šalteru. Ugl, kad je listala po papirima,vidila sam to rješenje koje nisam dobila i rekla mi je tako da smo odjavljene, a na potvdi o prebivalištu mi stoji zadnja adresa od prije 5g, šta zmači da obe imamo nevažeće isprave..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možemo ocjenjivati vaše navode na temelju navoda poput "ja sam vidjela to rješenje".

kad ste ga vidjeli, onda ste ga trebali i zatražiti.

ja vjerujem da vam prebivalište nije odjavljeno jer bi u tom slučaju policija došla i oduzela vam vaše osobne isprave (osobnu iskaznicu), jer istu niste vratili u skladu s člankom 15. zakona o osobnoj iskaznici.

paušalne navode državnih službenika "rekla mi je tako da smo odjavljene", uopće neću komentirati...

volio bih vam dati bolji savjet ali niste naveli potpune informacije, a i ovo što ste naveli ne daje širu sliku vašeg problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na moj upit zašto nisam dobila to rješenje mi je rečeno da ne zna

Dizala sam preko e građani potvrdu o prebivalištu, adresa zadnja od prije 5g

Na oglasnoj ploči ministarstva pravosuđa Fina traži da im dostavim adresu prebivališta/ boravka pošto u evidenciji MUPa nijedno od toga nemam

Zašto rješenje nisam dobila, neznam, ali isto tako neznam kuda dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, annonnimus je napisao:

Na moj upit zašto nisam dobila to rješenje mi je rečeno da ne zna

Dizala sam preko e građani potvrdu o prebivalištu, adresa zadnja od prije 5g

Na oglasnoj ploči ministarstva pravosuđa Fina traži da im dostavim adresu prebivališta/ boravka pošto u evidenciji MUPa nijedno od toga nemam

Zašto rješenje nisam dobila, neznam, ali isto tako neznam kuda dalje

Prvo nabavite to rješenje. Otiđete do nadležne postaje i moraju vam dati. Pogledajte iz kojeg razloga ste odjavljeni pa će dalje biti lakše. Možete pojasnit ovaj dio sa krivotvorenjem potpisa (sin je potpisao onu izjavu stanodavca i prijavio vas je na adresu na kojoj se nalazi nekretnina u vlasništvu svekrve), šta znači ova adresa od prije 5 godina? Ako ste bili prijavljeni na toj adresi treba pisat ta adresa od dana prijave do dana odjave (naravno vide se i ostale adrese ali zadnja na toj listi se gleda)

 

prije 3 sati , annonnimus je napisao:

Zbog male mi je najviše, ispada ka da se nije ni rodila

Oprostite ali ovo je glupo. To što je odjavljeno prebivalište ne znači da je izbrisana iz matice rođenih i knjige državljana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, pok muž je uz njen blagoslov, da tako kažem, potpisao izjavu o suglasnosti da me se prijavi na adresu..

Adresa od prije 5g je zadnja adresa prije nego me on prijavio, a na potvrdi o prebivalištu ne postoji uopće ova sadašnja  zadnja prijava prebivališta,nego prebivalište prije ovoga. Razumljivo mi je da, ako te neko odjavi, da piše od do mjesto prebivališta, ali mi nije jasno po kojoj osnovi su poništili čitavo vrijeme prebivališta, unatoč i terenskoj provjeri i izjavama susjeda

Ugl morat ću otić uzest to rješenje,jer sam još malo kopala i naišla da je kršenje Ustava ako se osoba izbriše iz evidencije prebivališta mimo njene volje

Znam da nije izbrisana iz maatice rođenih, ali izgubila je i dječiji i vrtić, sutra moram otić vidit šta je sa ob mirovinom i zdravstvenim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Prvo trebate utvrdite stvarno stanje, a zatim bi trebali pokušati naći nekoga tko bi Vas barem privremeno prijavio na svoju adresu.

Kako ću utvrdit?

MUP privremeno ne radi, bila sam jutros

Nezz tko bi preuzeo rizik da nas prijavi privremeno

Ne razumim zašto su poništili prijavu ako su utvrdili da živimo tu, ni po kojoj osnovi (praktički je svekrva u nekom prekršaju pošto živimo tu neprijavljene?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , annonnimus je napisao:

Kako ću utvrdit?

Jeste probali nazvat policijsku postaju pa da vas spoje s osobom koja može provjeriti stanje? Ne rade sa strankama uživo ali preko telefona bi mogli.

 

prije 6 sati , annonnimus je napisao:

Nezz tko bi preuzeo rizik da nas prijavi privremeno

Svatko kome zagarantirate da ćete platiti kaznu ukoliko vas neko prijavi. Ili neko tko je jako dobar s vama. Susjed možda. Kad uspijete pronaći nekoga ni riječi svekrvi niti okolo. Samo vi i ta osoba. Da ne bi pokupili kaznu.

 

prije 6 sati , annonnimus je napisao:

Ne razumim zašto su poništili prijavu ako su utvrdili da živimo tu, ni po kojoj osnovi (praktički je svekrva u nekom prekršaju pošto živimo tu neprijavljene?)

Koliko sam ja shvatio poništili su vam prijavi jer ste se prijavili neosnovano na tu adresu. Sin koji nije vlasnik je potpisao da se možete prijaviti tu. Vlasnik mora potpisat da se možete prijavit. Jel vam dala neki papir, po mogućnosti ovjerenu izjavu da je suglasna da se prijavite tu? Ili barem pred šalterom tu izjavu?

 

prije 13 sati , annonnimus je napisao:

Adresa od prije 5g je zadnja adresa prije nego me on prijavio, a na potvrdi o prebivalištu ne postoji uopće ova sadašnja  zadnja prijava prebivališta,nego prebivalište prije ovoga

Za svaki slučaj preko e građani provjerite boravište ako možete.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerila sam preko prijatelja u PP

Ja odjavljena i poništeno prebivalište po nekom rješenju koje nije mpgao vidit jer ne rade. To nikad nisam dobila. Dite i dalje prijavljeno na adresi.

A on je pokojni pa sad ona može reć šta god,mogu i ja lažno tvrdit da je bila tu kad je potpisao

Informirala sam se na još par mjesta telefonski, rečeno mi je da kad dobijem to rješenje imam pravo na žalbu. Pitanje je samo jeli slučajno to rješenje poslano pa da ga oni nisu potpisali umisto mene. Ali nigdi nema ni postupka ni rješenja na oglasnim pločama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , annonnimus je napisao:

Ja odjavljena i poništeno prebivalište po nekom rješenju koje nije mpgao vidit jer ne rade

S kojim datumom je poništeno prebivalište onda? Sigurno to znate. Moguće da niste dobili rješenje jer ide preporučeno poštom koja radi sa manjim kapacitetima i usporeno. 

 

prije 3 sati , annonnimus je napisao:

rečeno mi je da kad dobijem to rješenje imam pravo na žalbu.

Na to rješenje ne ide žalba već se može pokrenuti upravni spor 

 

prije 3 sati , annonnimus je napisao:

A on je pokojni pa sad ona može reć šta god,mogu i ja lažno tvrdit da je bila tu kad je potpisao

Ako je svekrva dala suglasnost pred šalterom ili napismeno suglasnost s kojom vas je njen sin prijavio na adresu to je uneseno u sustav i sigurno postoji zabilješka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na prijavi prebivališta piše da je prijava i odjava isto dan kad me on prijavija, zadnje prebivalište od 27.8.2015-27.08.2015 na adresi di sam još uvik

Znam da idu preporučeno, ali ja sam uvik doma pogotovo kroz jutro i u gradu sam, poštar me zna i nevirujen da je do njih. Jednostavno ga nisam dobila

Kako ide taj upravni spor? Šta je to? I ima li smisla ga pokrećat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Javi se u nadležni centar za socijalnu skrb, i kod njih se možeš privremeno prijaviti radi doplatka i sl. dok se ovo ne riješi.

Najgore od svega je šta je nadležni CZSS upoznat sa svime..

Ugl, uspjela sam kontaktirat bespl odvj i par udruga, rečeno mi je da dođem do tog rješenja i pokrenem upravni postupak da se rj poniši i vrati stanje stvari na prvobitno te da iza toga pokrenem postupak za zaštitu doma i obitelji. Mala je ostala prijavljena a meni je poništeno prebivalište

uređeno: od annonnimus
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija