Jump to content

Ovrha na plaći i na novčanim sredstvima


toni25

Preporučene objave

Pozdrav,

imam pitanje vezano za Ovrhe, vjerojatno se isto postavilo već bezbroj puta, ali ne mogu pronaći ništa vezano za moj upit pa ako netko zna

bio bih jako zahvalan.

Naime, imam istu (isti predmet) ovrhu koja se trenutno provodit i na plaći i na novčanim sredstvima putem FINA-e, znam da će dug biti prije isplaćen,

međutim zanima me je li negdje zakonom dozvoljeno da ovrhovoditelj može u istom trenu provoditi ovrhu i na plaći i na računu.


unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo bi bilo protivno čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona.

Da li se te obje ovrhe trenutno podmiruju i preko Fine i preko plaće ili su negdje u redu čekanja? Koliki je dug otprilike i koliko se mjesečno otplaćuje? I da li su obje ovrhe zatražene izravno od Fine i poslodavca (samo su im dostavljene ovršne isprave) ili su Fini i poslodavcu dostavljene od strane suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo bi bilo protivno čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona.

Da li se te obje ovrhe trenutno podmiruju i preko Fine i preko plaće ili su negdje u redu čekanja? Koliki je dug otprilike i koliko se mjesečno otplaćuje?

obje se trenutno podmiruju i preko Fine i preko plaće, s time da poslodavac uplaćuje 840 kn kolika je rata kredita, a nekih 2150 kn preko tekućeg (blokiranog), što znači da za istu ovrhu uplaćujem 2990 kn. Dug je otprilike nekih cca 25.000,00 kn. 

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

 I da li su obje ovrhe zatražene izravno od Fine i poslodavca (samo su im dostavljene ovršne isprave) ili su Fini i poslodavcu dostavljene od strane suda?

tako je i Fini i poslodavcu je dostavljena ista ovršna isprava, sud nije ništa dostavio, odnosno nema ništa s tim (još). Naravno da sam ja pitao ovrhovoditelja kako je moguće da da istu ovrhu provodi i preko fine i preko poslodavca, njihov odgovor je bio prije ćete isplatiti. Znam da ću prije isplatiti, ali osim što sam platio naknadu FINI 1250,00 kn jer su me ovršili, iskreno ne plaćaju mi se još i zatezne kamate.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, toni25 je napisao:

obje se trenutno podmiruju i preko Fine i preko plaće, s time da poslodavac uplaćuje 840 kn kolika je rata kredita, a nekih 2150 kn preko tekućeg (blokiranog), što znači da za istu ovrhu uplaćujem 2990 kn. Dug je otprilike nekih cca 25.000,00 kn. 

tako je i Fini i poslodavcu je dostavljena ista ovršna isprava, sud nije ništa dostavio, odnosno nema ništa s tim (još). Naravno da sam ja pitao ovrhovoditelja kako je moguće da da istu ovrhu provodi i preko fine i preko poslodavca, njihov odgovor je bio prije ćete isplatiti. Znam da ću prije isplatiti, ali osim što sam platio naknadu FINI 1250,00 kn jer su me ovršili, iskreno ne plaćaju mi se još i zatezne kamate.

 

Ali ovdje poslodavac ne postupa po ovršnom zakonu, ne može poslodavac uplaćivati ratu jer kod ovrhe ne postoje rate dug je dospio u cijelosti i poslodavac je dužan plijeniti plaću prema ovršnom zakonu, dakle on bi trebao onda 2990kn uplaćivati direktno ovrhovoditelju ili na redovan račun, ne može malo ovrhovoditelju diretkno i malo na redovan račun u banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Koja je ovrha prije pokrenuta tj. kada su točno dostavljene Fini i poslodavcu? I što je od dokumentacije poslodavac zaprimio?

Rata kredita je isla prvo preko administrativne zabrane na placi, i sve je bilo ok dok nisam dobio ovrhu od A1, i tad otvaram zasticeni racun te je Fina obavijestila mog poslodavca (bivseg) o zasticenom racunu. Nakon toga moj bivsi poslodavac vise ne isplacuje rate kredita po administrativnoj zabrani nego sav iznos place koji nije zasticen uplacije na tekuci (blokirani). Kako nije bilo 2 uplate za kredit ovrsitelj aktivira bjanko zaduznicu na Fini, medjutim u medjuvremenu promijenim poslovdavca i novi poslodavac placu isplacuje zasticeni dio na zasticeni racun, ostalo na blokirani. Kako je isplacena ta ovrha od A1, po redosljedu na Fini je dosao taj kredit te se dug poceo otplacivati preko Fine. Medjutim kako je ovrsitelj shvatio da se otplacuje kredit nakon druge uplate, poslao je mom novom poslodavcu administrativnu zabranu na placi u iznosu rate kredita 840kn. Temeljem toga iako sam rekao poslodavcu da se dug vec otplacuje preko Fine, poslodavac zbog straha ili neznanja poceo otplacivati iznos rate izravno, a ostali dio preko Fine. Tako da se sad vec par mjeseci otplacuje kredit na taj nacin, a ovrsitelj ne zeli maknuti ovrhu s Fine, a poslodavac ne zeli ne isplacivati izravno ovrsitelju ratu zbog straha da njega ne ovrse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Klon je napisao:

Ali ovdje poslodavac ne postupa po ovršnom zakonu, ne može poslodavac uplaćivati ratu jer kod ovrhe ne postoje rate dug je dospio u cijelosti i poslodavac je dužan plijeniti plaću prema ovršnom zakonu, dakle on bi trebao onda 2990kn uplaćivati direktno ovrhovoditelju ili na redovan račun, ne može malo ovrhovoditelju diretkno i malo na redovan račun u banci.

Taj dio je i meni jasan, kad je dug dospio u cijelosti da se oplacuje u punom nezasticenom iznosu. Medjutim nije mi jasno zasto je ovrsitelj kad se vec dug isplacuje preko Fine isao slati zabranu na placi

uređeno: od toni25
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , toni25 je napisao:

Medjutim kako je ovrsitelj shvatio da se otplacuje kredit nakon druge uplate, poslao je mom novom poslodavcu administrativnu zabranu na placi u iznosu rate kredita 840kn. Temeljem toga iako sam rekao poslodavcu da se dug vec otplacuje preko Fine, poslodavac zbog straha ili neznanja poceo otplacivati iznos rate izravno, a ostali dio preko Fine. Tako da se sad vec par mjeseci otplacuje kredit na taj nacin, a ovrsitelj ne zeli maknuti ovrhu s Fine, a poslodavac ne zeli ne isplacivati izravno ovrsitelju ratu zbog straha da njega ne ovrse.

Poslodavac bi trebao dio plaće koji je izuzet od ovrhe uplatiti Vam na zaštićeni račun, a zaplijenjeni dio uplaćivati ovrhovoditelju na njegov račun temeljem te ovrhe koja se provodi na plaći, a ako ima preostalog dijela plaće nakon ovih uplata, tada se taj dio uplaćuje na blokirani račun, a s kojega Fina namiruje ovrhovoditelja za ovrhu koju ona provodi na novčanim sredstvima. Ovo bi vrijedilo, ako nije u pitanju ista ovršna isprava koja je na naplati kod poslodavca i kod Fine. Ukoliko je ovrhovoditelj istu ovršnu ispravu dostavio Fini i poslodavcu, tad bi sudskim putem trebali tražiti proglašenje te ovrhe na Fini nedopuštenom, jer se ista namiruje preko plaće i nisu bili ispunjeni uvjeti za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Poslodavac bi trebao dio plaće koji je izuzet od ovrhe uplatiti Vam na zaštićeni račun, a zaplijenjeni dio uplaćivati ovrhovoditelju na njegov račun temeljem te ovrhe koja se provodi na plaći, a ako ima preostalog dijela plaće nakon ovih uplata, tada se taj dio uplaćuje na blokirani račun, a s kojega Fina namiruje ovrhovoditelja za ovrhu koju ona provodi na novčanim sredstvima. Ovo bi vrijedilo, ako nije u pitanju ista ovršna isprava koja je na naplati kod poslodavca i kod Fine. Ukoliko je ovrhovoditelj istu ovršnu ispravu dostavio Fini i poslodavcu, tad bi sudskim putem trebali tražiti proglašenje te ovrhe na Fini nedopuštenom, jer se ista namiruje preko plaće i nisu bili ispunjeni uvjeti za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Super, hvala vam na informaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, toni25 je napisao:

Super, hvala vam na informaciji

Provjerite još jednom koja je točno isprava na naplati preko Fine i što se točno s njom namiruje, a onda usporedite sa ovršnom ispravom koja je na prisilnoj naplati kod poslodavca. Ovo navodim, jer se isti dug ne bi trebao naplaćivati istovremeno preko dva predmeta ovrhe (Fine i plaće), a ako je različiti dug u pitanju tada je ovo ispravno, jer ovrhovoditelj bira predmet ovrhe temeljem kojega će pokušati prisilnu naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija