Jump to content

ovrha prema sudskoj presudi


bonitabezbanana

Preporučene objave

Kao poslodavac sam izgubio radni spor od  radnika koji me je pokrao  i zbrisao pa sam mu dao izvanredni otkaz i što nisam znao da ne smijem - uskratio dio  zadnje plaće. Odmah po rješenju suda koji sam izgubio  sam sve uplatio njegovom odvjetniku.  Te sam pokrenuo žalbu. No njihovo računovodstvo je nešto zeznulo s porezima te im taj dio nisam mogao uplatiti već prema  izračunu RRiF-a. No nakon godinu dana sad dolazi od Fine  ovrha. Odem po Rješenje u Finu i vidim da je i Fina odbila taj dio viška koji su imali, no postoji i jedan dio-manji u kojem se potkrala greška i koji smo još dužni. Nikada nisam imao veze s ovrhama te me zanima koji su to sve troškovi, jer uopće ne bježim od te uplate koju moram odraditi, no Fina mi je uzela odmah uz taj iznos i 150kn za sebe?! Da li po mojoj uplati prestaju daljnji troškovi ili toga ima još? Iskreno-STRAH me je jer situacija je jako neizvjesna za sve. Molim Vas pomoć.....HVALA!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fina postupa isključivo po toj ovršnoj ispravi koja joj je zajedno sa zahtjevom ovrhovoditelja dostavljena na prisilnu naplatu. Ove dokumente Vam je Fina također trebala dostaviti i iz njih treba biti jasno koji se točno iznos traži i na ime čega. A ovaj iznos koji je Fina namirila u svoju korist je iznos koji se plaća kao naknada za provedbu tj. usluge Fine i to je u skladu sa propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenuo sam postupak protiv bivše firme zbog ozljede na radu i dobio sam presudu. Odvjetnik je dogovorio sa tuženicima isplatu na moj račun međutim tuženik se dogovora ne drži. Isplatili su mali dio uz poruku - sljedeća rata sljedeći tjedan, međutim taj tjedan isplate nema, ne javljaju se.


Zanima me informativno (ako do toga dođe), ako bi se išlo na ovrhu, kakav je postupak -- koliko traje, koliko sam na gubitku, i ostalo što je važno?
Pitao sam odvjetnika ali on mi prešućuje hrpu stvari pa bih volio da mi napiše netko neutralan tko ima iskustva/znanja o tome.
I još me zanima što mislite o isplati troškova i nagrade odvjetničkom drušvu u kešu? 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , plawsiuk je napisao:

Zanima me informativno (ako do toga dođe), ako bi se išlo na ovrhu, kakav je postupak -- koliko traje, koliko sam na gubitku, i ostalo što je važno?

Postupak je da odete na Finu i ispunite zahtjev za izravnu naplatu, te uz njega priložite presudu. Koliko bi trajala naplata ovisi o financijskim mogućnostima ovršenika. Niste na gubitku, jer u konačnici sve troškove ovršnog postupka podmiruje ovršenik.

prije 2 sati , plawsiuk je napisao:

što mislite o isplati troškova i nagrade odvjetničkom drušvu u kešu? 

Je li presudom utvrđeno da je tuženik dužan podmiriti te Vaše troškove postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Borbena7 je napisao:

Je li presudom utvrđeno da je tuženik dužan podmiriti te Vaše troškove postupka?

Da, utvrđeno je. Dogovoreno je da trošak suđenja uplati na moj račun.

Međutim odvjetnik traži da ja njemu platim taj trošak i 10% dogovorene nagrade u kešu, jer kako kaže, u suprotnom mora pisati pdv i ostalo. Meni je bitno da ja budem zaštićen u tom slučaju pa me zanima prvo, koliko je bistro s moje strane pristati na takvu isplatu? I drugo, kakva se potvrda dobije za plaćanje? Tj, što potvrda/račun mora sadržavati da bi bila valjana? 

uređeno: od plawsiuk
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, plawsiuk je napisao:

10% dogovorene nagrade u kešu, jer kako kaže, u suprotnom mora pisati pdv i ostalo.

Odvjetnik Vam je pružio svoju uslugu i za nju Vam mora ispostaviti račun u protivnom se radi o utaji poreza i drugih davanja, tako da Vam je najsigurnije isplatiti odvjetniku to dugovanje po ispostavljenom računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija