Jump to content

Naplata privatnog duga


Velkac

Preporučene objave

Poštovani,

Koncem kolovoza 2019 godine poznanik me zamolio da mu posudim 5.000 Kn jer mora pomoći sinu koji je u bezizlaznoj situaciji. Budući se radi o sinu obećao sam mu novac ne pitajući u kakvim je sin problemima. Rješavanje duga dogovoreno je do Nove godine.

Poznanik mi je SMS-om (koji imam) poslao ime i prezime te IBAN sinove žene na koji treba izvršiti uplatu. Internet bankarstvom sam uplatio 5.000 Kn. Na potvrdi o uplati, koju također imam, kao svrha uplate upisano je POSUDBA.

Od dana uplate poznanik mi se ne javlja niti odgovara na SMS ni WhatsApp poruke.

Pojma nemam što da radim. Najljepše vas molim da mi odgovorite da li postoji način da naplatim dug.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Koncem kolovoza 2019 godine poznanik me zamolio da mu posudim 5.000 Kn jer mora pomoći sinu koji je u bezizlaznoj situaciji. Budući se radi o sinu obećao sam mu novac ne pitajući u kakvim je sin problemima. Rješavanje duga dogovoreno je do Nove godine.

Poznanik mi je SMS-om (koji imam) poslao ime i prezime te IBAN sinove žene na koji treba izvršiti uplatu. Internet bankarstvom sam uplatio 5.000 Kn. Na potvrdi o uplati, koju također imam, kao svrha uplate upisano je POSUDBA.

Od dana uplate poznanik mi se ne javlja niti odgovara na SMS ni WhatsApp poruke.

Pojma nemam što da radim. Najljepše vas molim da mi odgovorite da li postoji način da naplatim dug.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete ga tužiti radi povrata zajma za zateznim kamatama nadležnom općinskom sudu prema njegovu prebivalištu.

U tužbi obrazložite situaciju, te priložite screenshot poruka, screenshot odlaznih neuspjelih poziva i potvrdu o uplati, te ostale eventualne materijalne dokaze koje imate, te kao dokaze predložite saslušanje stranaka - sebe i tuženika, te svjedoka - sina, sinove žene i nekog drugog svjedoka ako ima saznanja o slučaju ( iz vaše obitelji recimo ). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija