Jump to content

Iseljenje iz stana


Sanybee76

Preporučene objave

Molim vas jedan savjet... nisam više pametna šta da napravim dali da provalim u svoj stan a da ne završim na policiji ili na sudu.?!!

UKRATKO:   " Moj pokojni otac je 2009. god. pošto mu je došla cmizdriti na vrata njegova bivša snaha ostavio od kako je se rastavila od mog brata da

stanuje u njegovom stanu jer je tada sin bio maloljetan i nisu imali gdje stanovati. Pošto je tata imao nekretninu na selu to do sada nije bilo za njega problem.

 Sada od kako je tata umro taj usmeni dogovor pada u vodu jer vlasnici te nekratnine tj. stana u kojem živi do sada besplatno bivša žena od mog brata smo moja majka , brat i ja.

Dok smo ja i brat podstanari po drugim stanovima ,ona dama uživa u našoj imovini besplatno... gdje tu ima pravde.... ????

Pošto ona odbija predati ključeve i iselit se iz stana.. dali ja smijem u svoj stan provaliti dok nje nema i promjeniti bravu ?

uređeno: od Sanybee76
dodatak rećenice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Sanybee76 je napisao:

dali ja smijem u svoj stan provaliti dok nje nema i promjeniti bravu

Ne. Institut samopomoći u vašem slučaju ne bi pomogao. Koliko je prošlo od smrti oca, da li je provedena ostavinska i jeste li ste uknjižili ako je provedena ostavinska?

 

prije 3 sati , Sanybee76 je napisao:

gdje tu ima pravde

Ima pravde. Pokrenete tužbu za iseljenje i tražite od bivše šogorice naknadu za korištenje stambenog prostora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , BRKICA00 je napisao:

. 3 godine je rok zastare za najamnine

Slažem se, no u konkretnom slučaju se zahtjev temelji na "stjecanju bez osnova", ovo iz razloga što se stjecanje bez osnova može manifestovati ne samo u povećanju imovine već i u njenoj neopravdanoj uštedi na teret druge strane, slijedom čega nastalu situaciju treba promatrati kroz odredbe čl. 1120 Zakona o obveznim odnosima. 

Kako za stjecanje bez osnova nije određen poseban rok zastare, to se ima primjeniti rok od 5 godina ( opći rok zastare) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Iseljenje iz stana

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija