Jump to content

Nedavanje platnih listi


PP2

Preporučene objave

Poslodavac ne daje platne liste nikome osim navodno na zahtjev. Nakon određenog razdoblja isplaćena mi je plaća koja se umanjila za nemali postotak. Nedavno sam saznao da je to zakonska obveza. Moj zahtjev još nije podnešen, a prije nego ga podnesem zanima me koji bi eventualno mogao biti razlog zašto poslodavac to ne daje na regularnoj osnovi?

uređeno: od PP2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , PP2 je napisao:

Poslodavac ne daje platne liste nikome osim navodno na zahtjev. Nakon određenog razdoblja isplaćena mi je plaća koja se umanjila za nemali postotak. Nedavno sam saznao da je to zakonska obveza. Moj zahtjev još nije podnešen, a prije nego ga podnesem zanima me koji bi eventualno mogao biti razlog zašto poslodavac to ne daje na regularnoj osnovi?

To morate pitat njega. Nema iznimke u zakonu zbog koje bi vam ne dao platnu listu jer je ona ovršna isprava kojom ostvarujete svoja prava (naplata neisplaćenih plaća, ostvarivanje prava na isplatu minimalne plaće ukoliko niste dobili plaću) i samo neizdavanje je kažnjivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, Lola29 je napisao:

Ja isto tako zadnje 3 platne liste nisam dobila jer više nisam na radnom mjestu,iako netko mora potpisati da sam ih preuzela i taj papir poslati u firmu,a ja ih naravno nisam ni preuzela ni dobila.Što s tom situacijom i kome se obratiti jer je netko sigurno potpisao u moje ime da sam ih preuzela?

Kako to mislite da ste trebali dobiti platne liste iako niste u radnom odnosu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platne liste dolaze krajem mjeseca za plaću od prethodnog mjeseca,bar nama.Meni zadnje 3 platne liste nisu uručene iako vjerujem da je netko uredno potpisao mojim imenom i prezimenom da sam ih preuzela jer taj papir ide u firmu i svaki mjesec kod preuzimanja platnih lista se taj papir daje radniku da potpiše da je preuzeo pl.listu i onda se šalje u firmu.Što vjerojatno znači da je mene imenom i prezimenom netko potpisao.Može li se to prijaviti i kome?To je ipak krivotvorenje potpisa??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija