Jump to content

Deblokada računa


piki42

Preporučene objave

Postovanje, trebao bih pomoc fina mi je prije 6 dana deblokirala racune, ali banka nije, blokiran sam 2 godine, i zvao sam ih u banku i kazu mi da imam prema njima nekakvo dugovanje dok se to ne rijesi da mi se racun nece odblokirati...nije mi jasno nista a sredstva stoje na blokiranom racunu nitko ih ne uzima...dali ima tko slicnu situaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto PBZ i razgovaro sam sa svima vec i samo me salju jedni drugima, oni ni nemaju pojma o tom zakonu meni gospoda prica da sam blokiran fina da nisam i tako u krug, ona meni u banci kaze da sam duzan, ja kazem znam i ovrsen za to i da je to sad stopirano od strane fine i da su racuni 3 mjeseca odblokirani ali nista ko da pricas sa drvetom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, piki42 je napisao:

Isto PBZ i razgovaro sam sa svima vec i samo me salju jedni drugima, oni ni nemaju pojma o tom zakonu meni gospoda prica da sam blokiran fina da nisam i tako u krug, ona meni u banci kaze da sam duzan, ja kazem znam i ovrsen za to i da je to sad stopirano od strane fine i da su racuni 3 mjeseca odblokirani ali nista ko da pricas sa drvetom...

Nije mi jasno ....... i da su računi 3 mjeseca odblokirani..... 

Što će bit poslije 3 mj. ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , babelito je napisao:

Imam isti problem..FINA me odblokirala na temejju istog zaduženja (dug po prekoračenju - utužen), a kod banke sam još uvijek interno blokiran..što mogu tražit od banke i na temleju čega?

Da bi nešto tražili trebate imati potpune informacije. Tako bi trebali vidjeti u Fininom očevidniku koja je točno zakonska osnova za deblokadu računa (može biti posljednja dopuna Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, ali ne mora biti). Zatim treba provjeriti, da li je Fina poslala obavijest banci (ako je u pitanju ova dopuna Zakona, tada Fina za postupanje ima rok od čak 10. dana). I tek nakon ovoga možete kvalitetno postaviti svoja traženja prema banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Da bi nešto tražili trebate imati potpune informacije. Tako bi trebali vidjeti u Fininom očevidniku koja je točno zakonska osnova za deblokadu računa (može biti posljednja dopuna Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, ali ne mora biti). Zatim treba provjeriti, da li je Fina poslala obavijest banci (ako je u pitanju ova dopuna Zakona, tada Fina za postupanje ima rok od čak 10. dana). I tek nakon ovoga možete kvalitetno postaviti svoja traženja prema banci.

Problem ces rijesit ako posaljes mail sa svojim podacima i dugu na mail zastita.potrosaca@hnb.hr i ulozis reklamaciju u pbz banci kod voditelja poslovnice! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
prije 1 sat , ZlatkoZD je napisao:

Ja sam u banci deblokiran ali sve jedno mi mirovinsko uzima četvrtinu!

Ovrhu na novčanim sredstvima provodi FINA-a preko računa tj. i Vaše banke. A ovrhu na mirovini provodi HZMO. Tako da bi sa HZMO-e trebali provjeriti, da li je njima dostavljena ovršna isprava na provedbu, te ukoliko im je dostavljena, slobodno zatražite primjerak iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija