Jump to content

Kazneni postupak u javnoj službi


nebo27

Preporučene objave

Poštovani, molila bi vas odgovor.

Protiv kolegice zaposlene na neodređeno pokrenut je kazneni postupak, riječ je o javnoj službi.

Mora li se ista odmah suspendirati ili može raditi do okončanja sudskog postupka? Ukoliko se suspendira, može li se na njeno mjesto zaposliti nova osoba s obzirom da je trenutno svugdje zabrana zapošljavanja?

Unaprijed hvala!

uređeno: od nebo27
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U zakonu se samo spominje da se osoba ne može primiti u radni odnos dok je pravomoćno osuđena za k. djelo to i to..što bi značilo da nema zapreke da i dalje radi dok nema pravomoćne presude kojom se proglašava krivom, ali Zakon o radu ništa o tome ne govori, pa mislim da do okončanja postupka može raditi ili sam u krivu..? Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , nebo27 je napisao:

Mora li se ista odmah suspendirati ili može raditi do okončanja sudskog postupka?

Ovdje bi za suspendiranje bilo ključno o kakvom je kaznenom djelu riječ? Npr. ako je u pitanju zloupotreba položaja i ovlasti, krivotvorenje isprava... onda bi moglo doći do suspenzije do okončanja postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , nebo27 je napisao:

U zakonu se samo spominje da se osoba ne može primiti u radni odnos dok je pravomoćno osuđena za k. djelo to i to..što bi značilo da nema zapreke da i dalje radi dok nema pravomoćne presude kojom se proglašava krivom, ali Zakon o radu ništa o tome ne govori, pa mislim da do okončanja postupka može raditi ili sam u krivu..? Hvala vam.

O kojem je zakonu točno riječ, jer Zakon o radu se ne bavi tom materijom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija