Jump to content

Problem s roditeljskim dopustom


Prilezi

Preporučene objave

U 6. mjesecu mi istjece rodiljni dopust i muz bi otisao na roditeljski dopust jer sam na apsolventskoj godini i zelim zavrsiti studij. Na faksu su rekli da ce se vjerojatno moci dolaziti raditi diplomske. Muz je na poslu pokusao dobiti 4 mjeseca roditeljskog dopusta, njegov sef je to odbio.  Sef nije glavni u cijeloj firmi nego u muzevoj jedinici, nije bas na ti sa zakonima i ne znamo ako mulja ili stvarno smije odbiti zahtjev za koristenje roditeljskog dopusta? Inace moze li pojedini roditelj traziti manje od 4 mjeseca? Pa da tako proba, mozda dobiti 2 mjeseca, i to bi nam nesto znacilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji je način suprug pokušao dobiti roditeljski dopust od poslodavca i na koji način mu je od strane poslodavca odgovoreno? Ovo pitam, jer postoji obveza radnika da najmanje 30 dana prije uspostavljanja neiskorištenog pripadajućeg prava pisanim putem o toj namjeri obavijesti svog poslodavca. A onda je na tu pisanu obavijest poslodavac dužan izdati pisanu izjavu o zaprimljenoj obavijesti o iskazanoj namjeri radnika. Uz navedeno, možete tražiti kraće korištenje od 4. mjeseca, tako da Vam savjetujem da se što prije pismeno obratite poslodavci, te da se javite nadležno HZZO radi detaljnijih uputa vezanih za potrebnu dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Na koji je način suprug pokušao dobiti roditeljski dopust od poslodavca i na koji način mu je od strane poslodavca odgovoreno? Ovo pitam, jer postoji obveza radnika da najmanje 30 dana prije uspostavljanja neiskorištenog pripadajućeg prava pisanim putem o toj namjeri obavijesti svog poslodavca. A onda je na tu pisanu obavijest poslodavac dužan izdati pisanu izjavu o zaprimljenoj obavijesti o iskazanoj namjeri radnika. Uz navedeno, možete tražiti kraće korištenje od 4. mjeseca, tako da Vam savjetujem da se što prije pismeno obratite poslodavci, te da se javite nadležno HZZO radi detaljnijih uputa vezanih za potrebnu dokumentaciju.

Muz je usmeno objasnio sefu i dosao s internim obrascem. Na njegovom poslu najprije sef potpise taj obrazac s naznacenim razdobljem pa obrazac preda u pravnu sluzbu koja sastavlja suglasnost pa to ide kod direktora na zadnji potpis. Isto je i kad trazi godisnji. Znamo da mora ici 30 dana ranije samo njegov sef u jedinici odbija potpisati obrazac.

Ako bi muz dobio 2 mjeseca, moze li se ostatak od njegova 4 mjeseca prebaciti meni? I smije li uopce njegov sef odredjivati kad smije koristiti roditeljski dopust? Jer mi je zbog studija beskorisno ako ne moze dobiti u lipnju i srpnju...

uređeno: od Prilezi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Prilezi je napisao:

Ako bi muz dobio 2 mjeseca, moze li se ostatak od njegova 4 mjeseca prebaciti meni? 

Može, samo su  2 mjeseca neprenosiva. 

, Prilezi je napisao:

I smije li uopce njegov sef odredjivati kad smije koristiti roditeljski dopust? 

Na pisanu obavijest poslodavac je dužan izdati pisanu izjavu o svojoj suglasnosti. Također, postoji mogućnost neprihvaćanja te namjere radnika, ali samo za razdoblje od najviše 30 dana. To je razdoblje kada mu država daje tih 30 dana da organizira posao, te nakon što prođe tih 30 dana, nije Vam više potrebna suglasnost poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija