Jump to content

Tablica za izračun mirovine-Branitelji


Mrljavac

Preporučene objave

  • Odgovora 214
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

  • 1 mjesec kasnije...

Dali mi netko može izračunati iznos mirovine prema sljedećim elemetima, ili poslati tablicu za izačun mirovine..

Dragovoljac sa HRVI ( opća nesposobnost 20% vojno i 80% civilno) čin narednika, 47. godina starosti, trenutno se nalazim u prijevremenoj invalidskoj mirovini 6a.. neznam još samo dali u izračun mirovine ulazi i zapovjedna dužnost

 

Unaprijed vam zahvaljujem na pomoći i izračunu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

za zolju

potvrdu o statusu dragovoljca ćeš dobiti na ruke ako odeš u ured za obranu kome pripadaši ako imaju sve tvoje potvrde u sudjelovajnu u domovinskom ratu

u svakom slučaju ponesi ti svoje i dobićeš potvrdu isti dan samo malo sjedi i pričekaj

zatim to odmah odnesi u mirovinsko i pitaj tamo koji jereferent zadužen za tebe

odmah mu to uruči

dobićeš povrat novca retroaktivno a koliko to neznam ali već prije iduće mirovine

to sam ja napravio

eto toliko od mene i nadam se da sam ti baremmalo pomogaoa ako ništa drugo onda barem ulio malo nade

ali trgni sei odradi to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

pozdrav kompa pitam te pošto si mi na prijašnje pitanje odgovorio i htio si me pitati dali imam rvi ,imam 20 posto i bio sam pripadnik specijalne jedinice omege-bjelovar za što imam uvjerenje koje sam dobio od pu bjelovarske na moj zahtjev pa te pita dali mene pripada 3 čina policijska plus jeda vojni pošto sam čuo od pojedini kolega koji su bili isto u specijalnoj pa su odlazili sa gore navedenim pravom.jer sam pitao u svojoj upravi našto su mi odgovorili da nemam pravo kao po običaju kada ih pitaš za bilo kakvo pravo oni ti kažu da nemaš pravo jer smo mi njima največi teret pa bih se rado nas riješili da nam ništa nedadu jer su naša prava pokupili lažnjaci i oni koji su pobjegli van pa kupili braniteljske mirovine. a mi se sada tužimo po sudovima za naša stečena prava .na žalost i jasam na tužbi na upravnom sudu zbog postotka jer sam dobio 20 rata i 80 mira opće nesposobnosti kada sam nazvo mirovinsko da mi objasni to od 80 mira gdje sam se ja to razbolio a pošto sam mu rekao dali su gledali uvjerenje od šaregracke gdje piše da sam primljen 05.08.1990. zdrav i sposoban u službu.a prije toga sam se konzultirao sa svojom doktoricom u vezi mog slučaja koja mije rekla da je to uvjerenje dokaz nepobitan ali ovo što nam rade razno razni vještaci ravno je sprdnji i omaložavanju branitelja .na upit da mi odgovore na pitanje koje sam im uputio rekli su mi što bih ja htjeo da sam dobro prošo.onda pomislim pa trebo sam dati debelu plavu kovertu sa zelenim novčanicanama i onda birati postotak koji mi se sviđa.kompa ali ja se nadam da če sve doči to na svoje mjesto.dok se to sada malo izmješa. hvalai pozdrav od prvog hrvatskog redarstvenika slavonija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

h1000densi je napisao:

pozdrav kompa pitam te pošto si mi na prijašnje pitanje odgovorio i htio si me pitati dali imam rvi ,imam 20 posto i bio sam pripadnik specijalne jedinice omege-bjelovar za što imam uvjerenje koje sam dobio od pu bjelovarske na moj zahtjev pa te pita dali mene pripada 3 čina policijska plus jeda vojni pošto sam čuo od pojedini kolega koji su bili isto u specijalnoj pa su odlazili sa gore navedenim pravom.

 

Ako si bio u specijalnoh policiji to ti mora pisati u ratnom putu.

 

Što se čina tite mislim da si naoisao da imaš čin čas. namjesnika i to ti je to od činova, ništa više.

 

Liječi se i dalje pa nakon 1-2 godine sa novom medicinskom dok. iz koje je vidljivo pogoršanje idi na obnovu postupka , pa ti možda i povečaju omjer ( meni jesu na obnovi povečali omjer i dali opću, a imao sam profesionalnu ),

to ti je to , naravno osim žalbe na koju imaš pravo ali nemoj od nje ništa očekivati osim što češ na odgovor čekati oko 9 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija