Jump to content

Ovrha - placen dug


Dejan007

Preporučene objave

20200501_003750.thumb.jpg.3f9c5b553d4dd5a58d5490ae3198c871.jpgpozdrav.

Imam ovrhu od strane jedne osobe. Dug prema njemu sam vratio, sudu poslao dokaz. Na e gradjanin vidim da je odluka suda - nastavak ovrhe. Nisam dobio nikakvo rijesenje. Sad me zanima, dali ovrhovoditelj moze naknadno, unatoc vec odredjenom dugu koji je placen, naknadno traziti jos ili traziti dodatne kamate?

Ne znam sto bi drugo moglo biti, s obzirom da je dug placen.

Isto tako, nije mi jasno kako je objava 30.03., a ja dobio na e gradanin 30.04.. te kako su sada inicijali ovrhovoditelja isti kao i moji? Nekako mi smrdi na nekakvu gresku. Ali, tko zna...

Dodao sam u prilog povijest postupka

uređeno: od Dejan007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhovoditelj može tražiti što god želi, ali na sudu je da utvrdi, da li je njegova tražbina osnovana. Vezano za kamate, da ima ih pravo tražiti ako su nastale do vremena kada ste podmirili dug i ako s tim podmirenjem niste pazili da se i one u cijelosti namire. Ovo kroz e-Građanin može biti nekakva pogreška, ali svakako odluku trebate osobno dobiti na kućnu adresu, a što je s obzirom na okolnosti usporeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija