Jump to content

Sjedište d.o.o. u nekretnini u vlasništvu druge osobe


andrijabandrija

Preporučene objave

Poštovani,

Moja sestrična živi u mom stanu (potpisali smo Ugovor o zasnivanju osobne služnosti, ništa ne plaća osim što se brine za stan i režije plati). Sada bi htjela otvoriti d.o.o. sa sjedištem u tom mom stanu u kojem živi. Zanima me sljedeće:

1) Obzirom da stan nije u njenom vlasništvu, moramo li postojati neki ugovor o najmu poslovnog prostora za njen d.o.o. ili je dovoljna npr. moja pisana suglasnost ovjerena kod javnog bilježnika?

2) Na stanu je trenutno zabilježba ovrhe (to se sudski trenutno rješava). Priječi li navedeno registraciju d.o.o. u stanu? Pretpostavljam da ne.

Srdačan pozdrav i hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , andrijabandrija je napisao:

moramo li postojati neki ugovor o najmu poslovnog prostora za njen d.o.o.

Da, mora postojati ugovor o najmu prostora. I to se ne može izbjeći. Ukoliko stavite da plaćate najam 1kn/m2 porezna će vam oderat porez na najam po svojoj procjeni.

 

prije 7 sati , andrijabandrija je napisao:

Na stanu je trenutno zabilježba ovrhe (to se sudski trenutno rješava

Ne bi trebalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

Mora li nužno biti ugovor o najmu prostora? Je li dovoljan ugovor o najmu adrese i poštanskog sandučića za npr. 50 ili 100 kn mjesečno?

Teško jer PU traži da se zakupi minimalna količina kvadrata. Ali ako mislite na virtualni ured sustav to uredno prolazi jer oni u ugovoru (mislim) stave da ste zakupili nekoliko kvadrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, BRKICA00 je napisao:

Teško jer PU traži da se zakupi minimalna količina kvadrata. Ali ako mislite na virtualni ured sustav to uredno prolazi jer oni u ugovoru (mislim) stave da ste zakupili nekoliko kvadrata.

Znam jednu firmu koja je u Zagrebu dvaput mijenjala svoje sjedište uz ugovor o zakupu adrese i poštanskog sandučića. A mislim da ni pri osnivanju nisu imali ugovor o najmu prostora, ali za to nisam siguran.

A firma u kojoj radim drugoj pravnoj osobi (predstavništvo slovenskog doo) iznajmila je adresu i poštanski sandučić kako bi na našu adresu prebacili svoje sjedište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, andrijabandrija je napisao:

Sada bi htjela otvoriti d.o.o. sa sjedištem u tom mom stanu u kojem živi.

Mišljenja sam , ako se radi - samo o Sjedištu Firme - ne poslovanju na istoj adresi- da Ugovor nije potreban.
Pogotovo, ako joj je Adresa stanovanja na Osobnoj iskaznici - na toj Adresi.
Napominjem- Ako se radi samo o Sjedištu firme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, frenki zg je napisao:

Mišljenja sam , ako se radi - samo o Sjedištu Firme - ne poslovanju na istoj adresi- da Ugovor nije potreban.
Pogotovo, ako joj je Adresa stanovanja na Osobnoj iskaznici - na toj Adresi.
Napominjem- Ako se radi samo o Sjedištu firme.

Mislim da bi prošlo na sudu ali da će porezna raditi probleme. Forsiraju najam prostora. Čak i za djelatnosti koje su pretežito terenske. Nije mi jasno samo kako onda prolaze ugovori koje izdaju firme koje se bave "virtualnim najmom prostora", a isti takav ugovor ne može kad je riječ o običnoj fizičkoj osobi

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, BRKICA00 je napisao:

Mislim da bi prošlo na sudu ali da će porezna raditi probleme. Forsiraju najam prostora. Čak i za djelatnosti koje su pretežito terenske. Nije mi jasno samo kako onda prolaze ugovori koje izdaju firme koje se bave "virtualnim najmom prostora", a isti takav ugovor ne može kad je riječ o običnoj fizičkoj osobi

Napisao sam iz osobnog iskustva - jedna firma mi ima sjedište u uredu kod prijatelja, u Zagrebu, a druga u vlastitoj kuči u Brodu, i nisam nikad imao problema - kod Bilježnika ne traže Ugovor za Sjedište, a niti na Trgovačkom sudu - dok za Obrt moraš imati ili Ugovor (sa dokazom da je najmodavac vlasnik prostora)  ili dokaz o osobnom  vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija