Jump to content

Hrvatskom državljanstvo 2020 - Poz sa Kosova


Arben

Preporučene objave

Pozdrav svima. Imam nekoliko pitanja jer ne mogu baš dobro razumjeti novi hrvatski zakon o državljanstvu. Moja majka je Hrvatica, ima hrvatski rodni list, državljanstvo i putovnicu. Rođen sam na Kosovu. Zajedno s mojom majkom živimo na Kosovu. Želim dobiti hrvatsko državljanstvo. Sad je moja zbrka. Rođen sam 29.10.1979. Na Kosovu. Imam samo jedan certifikat iz UN-a u kojem piše da nemam državljanstvo do 2007. godine kada sam dobio kosovsko. Nadalje, imam dokaz gdje sam bio menadžer u plivačkom klubu 2010. godine gdje sam se izjasnio kao Hrvat. Usprkos tome, imam i druge potkapače iz različitih nevladinih organizacija gdje sam se također izjasnio kao Hrvat. U osnovnoj školi i na sveučilištu svi su napisani kao kosovska ljepota po zakonu prilagođenom na Kosovu ne piše se nigdje nacionalnost, pa su svi stanovnici Kosova, bez obzira na nacionalnost. Što moram učiniti? Jesu li ovi dokumenti dostatni da ih možete poslati za hrvatsko državljanstvo? Može li netko detaljno objasniti što trebam učiniti? Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija