Jump to content

Pravomoćnost presude za uzdržavanje djeteta


tiha78

Preporučene objave

Poštovani,

doneseno je rješenje za uzdržavanje djeteta koje je potvrđeno dana 25.02.2020. na Županijskom sudu. Koliko znam, rok za pravomoćnost i ovršnost je 30 dana. Budući da je rok prošao, zvala sam pisarnicu da saznam u kojoj je fazi da se pravomoćnost napravi. Rečeno mi je da je vraćena dostava od druge strane (odvjetnika) i da kontaktiram sutkinju da ponovi dostavu. Sutkinja je kontaktirana i rekla je da će ponoviti dostavu, ali i da postoje rokovi za pravomoćnost pa da se ne brinem te prekinula poziv. Od tada je prošlo dva tjedna, nazovem ponovo pisarnicu i tamo kažu da nije ni poslana druga dostava, tj da je u redu čekanja da se to pošalje.

E sad, ono što me najviše zanima - ako se i drugi put vrati dostava, što dalje? Zvati opet i ganjat da se pravomoćnost napravi? Koji su točni rokovi za to?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Ne treba, dovoljno da odete na sud da Vam na vašem primjerku otisnu klauzule.

Pozdrav, otišla sam na sud i u pisarnici su rekli da je sutkinja morala iskazati klauzulu ovršnosti kad i klauzulu pravomoćnosti. Na licu mjesta sam ponovo predala zahtjev da se ta klauzula iskaže, no od tada nema promjene u e-predmeti (22.05.). Što dalje? Da li neiskazivanje klauzule utječe na rok zastare? Postupak je pokrenut 26.08.2016..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , tiha78 je napisao:

Na licu mjesta sam ponovo predala zahtjev da se ta klauzula iskaže, no od tada nema promjene u e-predmeti (22.05.)

Ova radnja se ne mora nužno vidjeti u e-predmetu.

prije 1 sat , tiha78 je napisao:

Što dalje?

Nazovite sud i tražite informaciju, da li je sudac obavio svoj dio posla do kraja.

prije 1 sat , tiha78 je napisao:

Da li neiskazivanje klauzule utječe na rok zastare? Postupak je pokrenut 26.08.2016.

Ma ne, daleko je zastarni rok (10. godina od pravomoćnosti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija