Jump to content

HRT/Hanžeković Ovršni prijedlog iz 2005te godine dostavljen 05/2020


Aster

Preporučene objave

Pozdrav,

Upravo (svibanj 2020) mi sudski dostavljač uručio ovršni prijedlog/rješenje o ovrsi iz 05/2005 za HRT račune iz 2004te.

Mogu li se pozvati na zastaru? Prošlo je više od 10 godina. Na ovršnom prijedlogu piše da imam 3 dana za žalbu/prigovor.

Hvala.

lp

uređeno: od Aster
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhovoditelj je prijedlog pravodobno dostavio sudu i s tim je prekinuo zastaru potraživanja. Sada bi trebalo napraviti uvid u spis i vidjeti što se po Vašem predmetu radilo godinama. Iako nisam sigurna koliko je ovo moguće s obzirom na okolnosti u državi. Ako želite poslikajte to što ste dobili i pošaljite mi na pp da pokušam naći mane s obzirom da su to prvi ovršni predmeti koji su se u to doba vodili po prvom Ovršnom zakonu i kao takvi imaju dosta nedostataka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovrsi nema apsolutne zastare, ali ima zastare koja nastupa 10. godina od pravomoćnosti. A ovo Vaše rješenje nije pravomoćno, jer Vam je tek dostavljeno. Uz navedeno ovaj zastarni rok se prekida radnjama ovrhovooditelja koje su poduzete pred sudom ili drugim nadležnim tijelom s ciljem naplate duga. Iza ovakvog prekida zastarni rok se računa iz početka. Tako da bi bilo dobro kada bi se u svom prigovoru na zaprimljeno rješenje mogli pozvati na još neke žalbene razloge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija