Jump to content

Obavezni prekršajni nalog komunalnog redarstva


pseudonym

Preporučene objave

Poštovanje,

Interesira me dali komunali redar koji je izdao obavezni prekršajni nalog za određeni prekršaj za koji je propisana novčana kazna odlukom grada tog i tog u rasponu od 1.000 do 2.000 kuna može na nalog staviti kaznu od 2.000 kuna ili ona ipak mora biti najniža moguća? Znači dali je njemu dopušteno da stavlja proizvoljno recimo i 1.300 kuna ako želi?

Lp.

uređeno: od pseudonym
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da može lupiti veću kaznu samo ako može opravdati i obrazložiti, npr. ako ste recidivist i ako učestalo radite neke prekršaje.

kod mene u mojoj općini imamo dosta građevinara koji primjerice nepropisno odlažu i pale otpad, nelegalno prekopavaju ceste i slično.

kada je prvi prekršaj onda komunalno redarstvo uvijek stavi onu najmanju kaznu, ali ako se istovjetan prekršaj ponavlja onda se svaki idući put koristi mogućnost i izriče viša kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sivko je napisao:

Najniža propisana.

Hvala Sivko, dali je to možda negdje propisano ili je to uobičajena praksa? Trebalo bi mi za žalbu pa čisto da znam gdje to piše ako piše.

prije 10 sati , Iustitia_ZD je napisao:

mislim da može lupiti veću kaznu samo ako može opravdati i obrazložiti, npr. ako ste recidivist i ako učestalo radite neke prekršaje.

kod mene u mojoj općini imamo dosta građevinara koji primjerice nepropisno odlažu i pale otpad, nelegalno prekopavaju ceste i slično.

kada je prvi prekršaj onda komunalno redarstvo uvijek stavi onu najmanju kaznu, ali ako se istovjetan prekršaj ponavlja onda se svaki idući put koristi mogućnost i izriče viša kazna.

Hvala Lustita_ZD.

Nije recidivizam u pitanju, štoviše prvi put je za bilo kakav prekršaj iz domene komunalaca. Bio sam jutros kod komunalnog redara i pitao sam ga zašto je izrekao 2.000 umjesto 1.000 kuna na što je čovjek odgovorio da zato što je bila subota pa je on morao izlazit i zato što niko nije izlazio iz kuće dok je on trubio iz auta. 😂

Jedino još nisam siguran dali su komunalni redari ovlašteni podnosit optužne prijedloge jer ako jesu onda je trebao podnjet optužni sa največom kaznom uz obrazloženje za istu kao što si ti i rekao pa da svi zajedno budemo pozvani na sud i da sudac onda odluči dali će prihvatit takav njegov prijedlog, a ne na ako prođe prođe da se uplati 2/3 maksimalne kazne sa OPNa.

Također pokazao je zapisnik i fotografije navodnog prekršaja, a isto tako tvrdi da ima video zapis koji neće pokazati jer je na njegovom privatnom mobitelu. Sad koliko sam ja upućen video zapis ni ne može vrijedit na sudu obzirom da nije priložen u spis predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija