Jump to content
Lele199

Troskovi parnicnog postupka

Preporučene objave

Pravomoćnom i ovršnom presudom prije svega morate pokušati naplatu na novčanim sredstvima i na plaći, a nakon toga kada dokažete nemogućnost naplate na ovim predmetima sukladno Ovršnom zakonu imate mogućnost za promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 22 sati , Denver41 je napisao:

U kojoj se vi ulozi nalazite? Koliki je iznos troška? Postoji li pravomoćna presuda? Pod "imovina" mislite na pokretnine/nekretnine?

Nalazim se u ulozi tuzitelja, iznos troska je poprilican jer se parnica vodi dugo stovise u prvom stupnju je presudeno u moju korist. Pravomocna presuda ne postoji jos,. Pod imovina mislim na sve sto posjedujem, pokretnine kao i nekretnine. Dakle moje pitanje je mogu li se troskovi parnicnog postupka, u slucaju da izgubim parnicu naravno, naplatiti samo preko mojih novcajih sredstava ili preko moje imovine(pokretne i nepokretne)

Podijeli ovu objavu

Prije 28 minuta, Lele199 je napisao:

Nalazim se u ulozi tuzitelja, iznos troska je poprilican jer se parnica vodi dugo stovise u prvom stupnju je presudeno u moju korist. Pravomocna presuda ne postoji jos,. Pod imovina mislim na sve sto posjedujem, pokretnine kao i nekretnine. Dakle moje pitanje je mogu li se troskovi parnicnog postupka, u slucaju da izgubim parnicu naravno, naplatiti samo preko mojih novcajih sredstava ili preko moje imovine(pokretne i nepokretne)

Ako se protustranka ne bi uspijela naplatiti preko novčanih sredstava mogla bi ići na pokretnine/nekretnine, s tim da na nekretnine neće nikako moći ako je iznos dosuđenog troška manji od 20 000 kn. Ako je preko toga, opet postoji mogućnost da se ne bi smjela provoditi - u svezi toga pogledajte članak 80.b  Ovršnog zakona.

Podijeli ovu objavu

, Lele199 je napisao:

Dakle moje pitanje je mogu li se troskovi parnicnog postupka, u slucaju da izgubim parnicu naravno, naplatiti samo preko mojih novcajih sredstava ili preko moje imovine(pokretne i nepokretne)

Na pitanje ste već dobili odgovor.

, Denver41 je napisao:

Ako se protustranka ne bi uspijela naplatiti preko novčanih sredstava mogla bi ići na pokretnine/nekretnine,

Nije dovoljno dokazati nemogućnost naplate na novčanim sredstvima preko Fine, već je potrebno dokazati i nemogućnost naplate preko plaće ili mirovine ovršenika.

, Denver41 je napisao:

s tim da na nekretnine neće nikako moći ako je iznos dosuđenog troška manji od 20 000 kn.

Glavnica potraživanja po presudi mora biti veća od 20.000,00 kn. Ako sa kamatama i troškovima postupka dug premašuje iznos od 20.000,00 kn to nije dovoljno da bi se odobrila ovrha na nekretnini.

, Denver41 je napisao:

Ako je preko toga, opet postoji mogućnost da se ne bi smjela provoditi - u svezi toga pogledajte članak 80.b  Ovršnog zakona.

Ako je glavnica duga preko 20.000,00 kn sud će odobriti ovrhu na nekretnini, donijeti rješenje o ovrsi i izvršiti zabilježbu tereta u zemljišnim knjigama. Ovršenika ima pravo na žalbu u odnosu na doneseno rješenje o ovrsi i tada je on taj koji mora dokazivati da su ispunjeni uvjeti po čl. 80. b. Ovršnog zakona

Podijeli ovu objavu

Hvalaa. Jos jedno pitanje, ako se radi o zastari potrazivanja mogu li se naplacivati troskovi parnicnog postupka? Dakle opcinski sud je prvo donio rjesenje u korist tuzitelja, zatim prihvatio odluku zupanijskog suda da su tuziteljeva potrazivanja u zastari(iako nisu), dalje zalba opet na zupanijski, sad cekam odluku, dode li rjesenje da se radi o zastari mogu li se uopce naplacivati troskovi parnicog postupka? Dakle moja potrazivanja su u redu ali ti mi tvrdis da je zastara

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Lele199 je napisao:

dođe li rjesenje da se radi o zastari mogu li se uopce naplacivati troskovi parnicog postupka?

Malo ste ovo nejasno napisali, jer iz navedenog nije vidljiva izreka sudske odluke. U svakom slučaju, ako je nešto u zastari tada se ne bi imali pravo namirivati.

Podijeli ovu objavu

Prije 57 minuta, Borbena7 je napisao:

Malo ste ovo nejasno napisali, jer iz navedenog nije vidljiva izreka sudske odluke. U svakom slučaju, ako je nešto u zastari tada se ne bi imali pravo namirivati.

Da, da pokusam objasnit. Ja sam tuzitelj i cekam pravomocnu odluku zupanijskog suda. Prvi stupanj priznaje moja potrazivanja i donosi odluku u moju korist drugi stupanj to ponistava jer tvrdi da se radi o zastari, prvi stupanj uvazava odluku drugog i sad cekam epilog svoje zalbe. Parnica traje jako dugo i troskovi parnicnog postupka su veliki, sto s tim troskovima? Moja potrazivanja su na mjestu dakle samo su PO SUDU zastarjela, jesu li i onda troskovi parnicnog postupka nenaplativi ili?(odluke nema jos ali me zanima i ta opcija)

Uređeno od Lele199

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Što je predmet tog spora, ti parnični troškovi ili neki drugi troškovi? Kako glasi izreka presude na koju ste se žalili?

Joj duga prica ali predmet spora nisu parnicni troskovi, sad je to malo komplicirano, predmet bi bile dionice ali je tu bilo preformulacija, inace trazbine iz vrijednosnih papira ne zastarijevaju, ali se sud poziva sam na te preformulacije. Nez kako da bolje objasnim

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Lele199 je napisao:

Parnica traje jako dugo i troskovi parnicnog postupka su veliki, sto s tim troskovima? Moja potrazivanja su na mjestu dakle samo su PO SUDU zastarjela, jesu li i onda troskovi parnicnog postupka nenaplativi ili?

Troškove postupka možete naplatiti, ako Vam pravomoćnom sudskom odlukom budu dosuđeni tj. ako sud naloži drugoj strani da Vam ih podmiri. Sudska odluka o trošku ovisi o Vašem uspjehu u parnici. Osnovno je pravilo da se troškovi naknađuju stranci koja uspije u parnici, kao i troškovi nagrade za rad odvjetnika.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...