Jump to content

NOvčana naknada


Jasna65

Preporučene objave

Pozdrav!. Molim vas  da mi odgovoritena moje pitanje.

27.02. 2020 god. suprug mi je dobio obavijest od Poslodavca  Odluku o Kolektivnom višku kojim je obuhvaćen.

a 20.03.2020. potpisao je Sporazum o prestanku ugovora o radu na prijedlog poslodavca u postupku kolektivnog viška radnika. Tim dokumentom ugovoren je prestanak radnog odnosa sa danom 30.04.2020.god. Sa zavoda za zapošljavanje su mu objasnili da nema pravo na naknadu za nezaposlene jer u nazivu dokumenta stoji Sporazum a ne odluka ili Rješenje. Isto tako nema pravo na naknadu,  jer  posjeduje poljooprivredno gospodaarstvo (manje poljooprivredno gospodarstvo).

Hvala vam

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Jasna65 je napisao:

Da li ima razlike između Obiteljskog poljoopr. gostodarstava OPG (znači u sustavu PDVa) i nas malih poljoopriv. gosp. koji imamamo manje zemlje i nismo  sustavu PDVa.

Mislim da to ovdje nije bitno. Ali i po ovom drugom razlogu (Sporazum) on ne ispunjava uvjete.

prije 2 sati , Jasna65 je napisao:

Molim vas da mi odgovorite imam li pravo na zdravstveno osigurane preko zavoda za zapošljavanje, nakon presstanka radnog odnosa kao trajni višeak.

 Da, ima pravo, ali treba paziti da se roku od 30 dana javi nadležnoj područnoj službi HZZO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija