Jump to content
Tina Pelic

Otkaz na bolovanju

Preporučene objave

Poštovani, pošto sam prošle godine u 11. mjesecu od poslodavca dobila odluku o otkazu ugovora o radu, molim za savjet. Rečeno mi je da se otkaz ugovora o radu sprovodi najkasnije 6 mjeseci nakon odluke. Zanima me je li to tako, s obzirom da je naveden otkazni rok od 2 mjeseca, koji nisam odradila, jer sam bila na bolovanju. Od danas sam na godišnjem odmoru. Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Radni Vam odnos prestaje najkasnije istekom 6. mjeseci, ali računajući od dana uručenja odluke o otkazu ugovora o radu. Navedeni otkazni rok Vam teče za vrijeme godišnjeg odmora, a ostali dio trebate odraditi, osim ako Vas je poslodavac oslobodio ove obveze.

Podijeli ovu objavu

Javila sam se poslodavcu prošli tjedan, tj. 06.05. i obavijestila ih da mi bolovanje prestaje 09.05. i da bih odradila otkazni rok. Rečeno mi je da sam od 11.05. na godišnjem odmoru u trajanju od 2 tjedna, a za ostatak otkaznog roka mi nitko ništa nije rekao, samo sam neslužbeno saznala da mi radni odnos prestaje u 5. mjesecu. Zanima me da li poslodavac može stvarno prekinuti ranije taj otkazni rok, s obzirom da sam dobila poslovno uvjetovani otkaz, i da li mi ostatak otkaznog roka treba biti plaćen od strane poslodavca.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...