Jump to content

Dvije kazne za prekoračenje brzine


Polleo

Preporučene objave

Pozdrav.. 

Prije dva dana sam zaustavljen jer sam prekoračio brzinu za 38kmh(120kmh u zoni 70kmh)te mi je izrečena kazna 3000kn bez oduzimanja vozačke jer sam predhodno nekažnjavan. Pritom su vidjeli da nisam preuzeo drugi prekršajni nalog koji mi je ranije dostavljan na adresu te mi je isti dostavljen na licu mjesta. 

U nalogu pise da sam prekoračio brzinu u 5 mjesec prošle godine(traže se podaci o vozaču) za 24kmh i za to je kazna 1000kn. 

Odlučim platiti odmah 1/2 kazne od 1000 kn jer se kazna tada neće uvoditi u evidenciju(?) tako da se mogu žaliti na drugu kaznu i tražiti smanjenje cifre i pozvati se na nekažnjavanje.

Međutim gospođa na salteru PP me savjetuje da se žalim i na kaznu od 1000kn jer sam nekažnjavan. 

Dali platiti pola kazne odmah ili tražiti da se i ona smanji i ima li koleracije jedne kazne sa drugom. 

Unaprijed hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospođa u PP vam je dala odličan savjet.

ako ovu prvu kaznu platite 1000 kn (pola od 2000), ona se neće unositi u prekršajnu evidenciju i smatrat ćete se nekažnjavanom osobom.

kaznu od 3000 kuna nemate pravo plaćati 1/2, nego samo 2/3 (ako prihvatite nalog i platite).

ako biste se podnijeli prigovor na nalog od 3000 kuna, postupak bi bio vođen na prekršajnom odjelu općinskog suda. tada biste priznali prekršaj i mogli se pritom pozivati na činjenicu da ste nekažnjavani (jer se onih plaćenih 1000 kuna nebi evidentiralo).

to bi bila dobra podloga sudu da umanji kaznu od 3000 kuna. I onda u teoretskom slučaju bi se tako smanjeni iznos opet mogao platiti 2/3.

sve u svemu predlažem vam da poslušate savjet gospođe na šalteru, 1000 kn platite, a na ovih 3000 se žalite

 

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija