Jump to content

Izvanredni otkaz


DLM

Preporučene objave

Molio bih za informaciju, da li je dovoljan razlog za izvanredni otkaz Poslodavca to što je zaposlenik odbio nositi zaštitnu masku ( covid-19 ) u ugostiteljstvu?

Napominjem da je maska preporuka, a ne propis ili Zakon.

Također ako netko zna kako postupiti ako je plaća isplaćena manje od one u ugovoru?S time da je stvarna plaća duplo veća, ali je uplaćivana kroz neoporezive stimulacije.

I još godišnji odmor?Da li novi gosišnji ide od 1.6.?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, DLM je napisao:

da li je dovoljan razlog za izvanredni otkaz Poslodavca to što je zaposlenik odbio nositi zaštitnu masku ( covid-19 ) u ugostiteljstvu?

Mogli bi dobiti opomenu pred otkaz, ako je ovo pitanje regulirano internim aktima poslodavca. 

Prije 16 minuta, DLM je napisao:

Također ako netko zna kako postupiti ako je plaća isplaćena manje od one u ugovoru?S time da je stvarna plaća duplo veća, ali je uplaćivana kroz neoporezive stimulacije.

Poslodavac je dužan radniku obračunati i isplatiti plaću u iznosu utvrđenom propisom, kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu, odnosno ugovorom o radu. Tako da poslodavca možete upozoriti na njegov propust i zatražiti postupanje u skladu sa Zakonom.

Prije 17 minuta, DLM je napisao:

Da li novi gosišnji ide od 1.6.?

Pod ovim mislite na pravo korištenja novog godišnjeg odmora ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li idete na drugo radno mjesto na način da je prekid između ova dva radna odnosa kraći od 8 dana?

Ne, zato i pitam.Neće biti povezano pa da mogu iskoristiti kod drugog poslodavca.

Zanima me još oko odluke o otkazu, za ovo mi nije moguće spakovati da sam otkaz dao ja ili sporazumno?Jer ne želim nositi masku, jer ne mogu disati s njom.

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, DLM je napisao:

Neće biti povezano pa da mogu iskoristiti kod drugog poslodavca.

Prijenos godišnjeg odmora sa starog na novog poslodavca nije moguć. Sadašnji poslodavac Vam je dužan isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor umjesto korištenja godišnjeg odmora.

Prije 7 minuta, DLM je napisao:

Zanima me još oko odluke o otkazu, za ovo mi nije moguće spakovati da sam otkaz dao ja ili sporazumno?Jer ne želim nositi masku, jer ne mogu disati s njom.

Ne bi trebali dobiti otkaz već upozorenje. A ako se nastavi Vaše ponašanje, onda bi mogli dobiti otkaz koji je bio uvjetovan Vašim ponašanjem. Naravno, sve ovo vrijedi samo ako je pitanje uređeno internim aktima poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija