Jump to content

Glasni susjed


uplašenauzgradi

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Imam problem sa glasnim susjedom koji ima klupski razglas u stanu od par kilovata i svakih par dana se napije/nadrogira i pušta toliko glasno glazbu da se pod mog stana doslovno TRESE.
Živimo u staroj zgradi, koja je načeta u potresu i ja se bojim za svoj život dok mi se pod trese od njegove muzike. Nekad se muzika pušta popodne, predvečer, a nekad ima i tulume iza 22h (tada zovemo policiju).

Nakon što mu pozovemo policiju (najčešće vikendom), cijeli tjedan idu osvete u vidu namjernog lupanja vratima/prozorima u sitnim noćnim ili jutarnjim satima, navijanje muzike po noći na najglasnije par minuta pa brzo stišavanje itd.

Koja su moja prava? Osim što se bojim za vlastitu sigurnost i život kad se pod od muzike trese, jer vjerujem da bi se međukatna konstrukcija mogla urušiti, psihički se osjećam zlostavljano zbog gore navedenih osveta koja traju cijeli tjedan nakon prijave policiji. Da ne govorim neispavano, što još više utječe na već pogoršano psihofizičko stanje.

Hvala unaprijed na pomoći.

uređeno: od uplašenauzgradi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Imate li upravitelja zgrade? Je li taj susjed vlasnik stana u kojemu živi?

Imamo upravitelja. Upoznat je sa situacijom i prije nego smo se mi doselili. Dapače on isto zove policiju kad mi ne nazovemo i jednako mu smeta susjed.

Vlasnik stana su roditelji koji ne žive s njim. S roditeljima se ne može razgovarati, pokušalo se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , uplašenauzgradi je napisao:

Imamo upravitelja. Upoznat je sa situacijom i prije nego smo se mi doselili. Dapače on isto zove policiju kad mi ne nazovemo i jednako mu smeta susjed.

Vjerujem da ste ovdje mislili na predstavnika stanara.

prije 14 sati , uplašenauzgradi je napisao:

Vlasnik stana su roditelji koji ne žive s njim. S roditeljima se ne može razgovarati, pokušalo se.

Možete zatražiti od predstavnika stanara ili direktno od Upravitelja zgrade da za suvlasnike organizira sastanak na kojemu će Vam pravna služba Upravitelja objasniti postupak isključenja iz suvlasničke zajednice, pa ukoliko ste suglasni da pristanete na pokretanje sudskog postupka tužbom ili da prije upozorite roditelje kao vlasnike da taj postupak slijedi ukoliko se ponašanje hitno ne svede na razinu prihvatljivog. Svakako upozorenje neka šalje pravna služba, i to pisano i sa povratnicom, a sve kako bi tema dobila na ozbiljnosti kod vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija