Jump to content

Ovrha, 5 dana


mai15052020

Preporučene objave

Poštovani, 

sredinom rujna dobila sam opomenu za neplaćene račune HEP - a. Na opomeni je pisalo da račun mogu platiti do 2.10., no ja sam račun sam platila 7.10. , jer sam tek tada vidjela opomenu
Mene zanima je li pokrenuta ovrha nada mnom u roku od tih 5 dana, ili je moguće da su je obustavili, budući da sam taj iznos uplatila par dana poslije. 
Lijep pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok hvala na odgovorima, jos par pitanja ako nije problem:

Od trenutka kada stigne dokument za ovrhu, odnosno kada ona bude pokrenuta, je li taj iznos ostaje toliki koliki je ili se iz mjeseca u mjesec sve vise povecava? Ako je, je li se povecava drasticno npr. poduplava ili? 

Prijavljena sam na adresi u Puli, ali zivim u Zagrebu, ako stigne ovrha hoce li ona stici od Suda u Puli ili od Suda u Zagrebu?

Je li moguce da racuni za placanje glase na ime npr. Ante Antic, a da ovrha dodje na ime npr. njegove sestre: Ana Antic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , mai15052020 je napisao:

Od trenutka kada stigne dokument za ovrhu, odnosno kada ona bude pokrenuta, je li taj iznos ostaje toliki koliki je ili se iz mjeseca u mjesec sve vise povecava? Ako je, je li se povecava drasticno npr. poduplava ili? 

Ako bude pokrenut ovršni postupak tada uz glavnicu i kamate imate još i troškove tog ovršnog postupka, a koji ovise o visini duga.

prije 2 sati , mai15052020 je napisao:

Prijavljena sam na adresi u Puli, ali zivim u Zagrebu, ako stigne ovrha hoce li ona stici od Suda u Puli ili od Suda u Zagrebu?

Gdje imate prijavljeno prebivalište, a gdje boravište?

prije 2 sati , mai15052020 je napisao:

Je li moguce da racuni za placanje glase na ime npr. Ante Antic, a da ovrha dodje na ime npr. njegove sestre: Ana Antic

Nije. Ovrha se provodi u odnosu na dužnika, a dužnik je osoba kojoj je ispostavljen račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ako bude pokrenut ovršni postupak tada uz glavnicu i kamate imate još i troškove tog ovršnog postupka, a koji ovise o visini duga.

Gdje imate prijavljeno prebivalište, a gdje boravište?

Nije. Ovrha se provodi u odnosu na dužnika, a dužnik je osoba kojoj je ispostavljen račun.

A kada mi se uracuna glavnica, kamata i trosak ovrsnog postupka, je li onda to konacni fiksni iznos ili on raste iz mjeseca u mjesec dok ne bude placen. Ako raste, jesu li u pitanju neke velike cifre ili?

Boraviste mi je u Zagrebu, a prebivaliste u Puli 

uređeno: od mai15052020
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznos na ime glavnice i troškova je fiksni, a kamate s vremenom rastu. Ovaj ovršni postupak bi trebao biti pokrenut pred javnim bilježnikom u Puli. Kontaktirajte vjerovnika i pitajte ga, da li su utužili taj dug s obzirom na Vaše zakašnjenje u plaćanju po opomeni. Ukoliko jesu, pitajte ih tko ih zastupa u ovršnom postupku da bi s tom osobom mogli nastaviti komunikaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija