Jump to content
Goran Petrić

Zaposlen kao Vozač sa isteklom vozačkom

Preporučene objave

Pozz, problem naravno, radim kao vozač kamiona i bila mi isticala uskoro valjanost C kategorije, otišao obavit lječnički pojavio se na šalteru mupa da produžim kad ono nemože, nekih 15.000kn kazni.

Kazna za vožnju s isteklom vozačkom je 1000kn za mene,  ali me zanima dali će se kazniti i moj poslodavac (obrt) ? Ili samo ja dobijem soma kuna po repu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pa veći je problem ako skrivite prometnu nesreću, imajte na umu da Vas osiguranje ne pokriva i regresno bi u takvom slučaju potraživali štetu od vas.

To onda može ispasti i više od 15000 kn za kazne...

Podijeli ovu objavu

Za to ne brinem, da kucnem u drvo, u životu sudar nisam imao, a kamoli skrivio. Jednostavno sam pre-dobar vozač za to (zato i imam toliko kazni, ne-ironično to govorim). Veči problem je rutinsko zaustavljane i da moj poslodavac dobije paprenu kaznu. Na netu nisam mogao nač nikakve informacije o tome, samo da ja dobijem 1000kn.

Uređeno od Goran Petrić

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , Goran Petrić je napisao:

Za to ne brinem, da kucnem u drvo, u životu sudar nisam imao, a kamoli skrivio. Jednostavno sam pre-dobar vozač za to (zato i imam toliko kazni, ne-ironično to govorim). 

I najbolji su doživljavali prometne nesreće i to sa fatalnim posljedicama.

prije 10 sati , Goran Petrić je napisao:

Na netu nisam mogao nač nikakve informacije o tome, samo da ja dobijem 1000kn

Da, samo Vi.

Podijeli ovu objavu

Neznam koga da pitam, neću zvat 92 a bome neću ni u postaju ulazit da ih pitam ako će moj poslodavac dobit isto kaznu, jer vjerovatno ni sami neznaju. Zadnji put kad su me zaustavili 2h života i radnog vremena su mi oduzeli njih 3 (2 ženske i jedan mladi muški) sa dva laptopa i jednim tabletom su drkali gledali za što me sve mogu kazniti jer sami obuku kao da nisu prošli i neznaju svoj posao, ali mogu zaustavit mene u kamionu i 2 sata me držat na parkiralištu dok oni na laptopima čitaju zakon i gledaju kakve kazne mi izdat.

Ugl da policiju neću pitat ništa :P Ako tko zna možda gdje ima napismeno nešto o tome? Jer poslodavac me tjera da tu kaznu platim i obnovim vozačku inače otkaz dobijam, a ja naravno tih para nemam a i da imam bogami nebi dao policiji za te kazne jer se normalno ne osječam krivim što na otvorenoj cesti van naselja stave znak 50 a ja tamo prolazim 93 kao i svi drugi, uključujuči policiju, niti se osječam krivim jer sam napuhao 0,72, dajem ljevu ruku da ja sa jednim promilom prolazim autoškolu i bolje vozim u takvom stanju od 80% naše populacije.  32 godine imam, u prometu od svoje 14-e, aktivno vozim cjelo to vrijeme motor, auto i kamion več godinama, i nikad nikad sudara nisam imao, ja nisam sposoban imat sudar jednostavno, ne tražim vraga i to je to. Ali policija me mrzi (i ja njih).

Uređeno od Goran Petrić

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Goran Petrić je napisao:

ja nisam sposoban imat sudar jednostavno, ne tražim vraga i to je to

To mnogi misle ali ne možete utjecati na vozače oko sebe niti uvjete. Onaj dečko koji je poginuo u Vrgorcu isto nije tražio vraga (igrom slučaja ga znam odnosno znao sam ga) pa je svejedno nastradao.

Ugl da policiju neću pitat ništa :P Ako tko zna možda gdje ima napismeno nešto o tome?

prekrsajna@pravosudje.hr. pošaljite mail da vam se odobri plaćanje na rate. pitanja@mup.hr policija@mup.hr za još detaljniji postupak

Ali policija me mrzi (i ja njih)

Malo je subjektivno ovo reći. Svi imaju nekoga/nešto što nas mrzi (nekoga porezna, nekoga škola). Policija mrzi sve koji voze pijani, nevezani i slično. 

er poslodavac me tjera da tu kaznu platim i obnovim vozačku inače otkaz dobijam, a ja naravno tih para nemam a i da imam bogami nebi dao policiji za te kazne jer se normalno ne osječam krivim što na otvorenoj cesti van naselja stave znak 50 a ja tamo prolazim 93 kao i svi drugi, uključujuči policiju, niti se osječam krivim jer sam napuhao 0,72, dajem ljevu ruku da ja sa jednim promilom prolazim autoškolu i bolje vozim u takvom stanju od 80% naše populacije.

Poslodavac je bome u pravu tu. Njemu treba radnik koji ima zadovoljene minimalne uvjete, a vi to nemate. Nitko neće držati radnika koji mu je samo trošak. Pa sad ako hoćete biti tvrdoglavi bit ćete nezaposleni u ovo vrijeme kad svatko nastoji zadržati svoj posao. S razlogom je tamo stavljen znak 50. S obzirom da tvrdite da ste dobar vozač onda bi trebali znati i propise i držati se istih, a ne ja sam dobar vozač mogu šta hoću. Krivi ste što vozite sa 0,7 kad znate da se tolerira do 0,5 i da se izvan naselja smije voziti 90 samo ako nema znaka. Tamo ga je bilo, vi se niste držali i krivi ste amen.

Ispričavam se na off topicu ali me je razljutila ova količina samouvjerenosti.

Podijeli ovu objavu

prije 14 sati , Goran Petrić je napisao:

Ako tko zna možda gdje ima napismeno nešto o tome? Jer poslodavac me tjera da tu kaznu platim i obnovim vozačku inače otkaz dobijam, 

Po ZSPC-u poslodavac neće/ne može dobit kaznu a otkaz ide jer više ne ispunjavaju uvjete zaposlenja (nemaš važeću vozačku dozvolu).

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...