Jump to content

Agencija za nekretnine plaćanje


jurajperak

Preporučene objave

Pozdrav, kupovali smo stan gdje je rečeno kako se uz stan ne plaća nikakva agencijska pristojba.

Stan smo nakon tri mjeseca kupili, prepisali, i sad agencija potražuje od mene 1000€ u gotovini ili 1000€+PDV da im platim ako želim račun. Naime mi nismo potpisali ništa s agentom, pomogao je ali je bilo rečeno da ništa ne treba platiti. Što mi je činiti platiti ili ne platiti? Koje su pravne posljedice ako ne platim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nikakav ugovor, čisti usmeni dogovor. Rekao da nema nikakve provizije. Sad zove i gnjavi kako ćemo s plaćanjima. Mislim gledali smo par stanova i uvijek je bila opcija da moramo nešto potpisati ali s ovima ništa. Zakonski može li mi nešto ili ne? ja prije mislim da je on u ime agencija iskoristio priliku pa da ovaj iznos pokušava zaraditi kao extra prihod sa strane... možda se i varam ali evo želim mirno spavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

Ukoliko dobrovoljno ne platite posredniku posredničku naknadu, nakon što Vam je on kao posrednik izdao račun, on može pokrenuti postupak prisilne naplate. To bi bila ovrha temeljem vjerodostojne isprave tj. ovdje je to račun.

Bez obzira što je rekao da provizije nema? Bez obzira što nismo potpisali nikakav ugovor? Može ispostaviti račun i onda se prisilno naplatiti? ja imam suprugu koja je bila pored mene kad je rekao da se ne plaća nikakva provizija. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, jer račun je vjerodostojna isprva, a Vi ovakvu ispravu možete po prigovoru pobijati u parnici.

Ok, ako sam dobro razumio. On na račun može staviti što hoće i iznos koliko hoće pitanje je što od svega toga može dokazati tj. što će sud reći na to. Jer upravo je ugovor u pisanom obliku temelj za naplatu (po pravilima) kojeg on nema, niti ga je ikad mogao imati što znači da sve pada u vodu. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitajte ga na temelju cega trazi placanje provizije jer mu za to po zakonu treba pisani ugovor koji on ocito (kako ovdje navodite) nema. I da Vam se za ostale stvari obrati pismeno, jer vas zvanjem maltretira. Sumnjam da ce ici na ovrhu jer mu nece uspjeti kad ugovora nema. Nadam se samo da niste slucajno i njemu jednom nesto potpisali, a da ste zaboravili. Makar bi on vec mahao s tim potpisom, ne bi trazio placanje na ruke i samo bi poslao racun bez nagovaranja da platite. Slobodno ga pitajte i kako bi mu to mogli platiti 1000€ bez PDV-a (ako je agencija u sustavu PDV-a, a ocito jest) i trazi li on to da krsite zakon?

Rade li inace na proviziju na postotak? Odgovara li tih 1000€ tom postotku ili je eto on izracunao da to kosta toliko?

Kako to s agencijama zna biti, lovi u mutnom i zastrasuje pa ovisno na koga naleti, uspije naplatiti proviziju od prodavaca i kupca i onda kad na to nema pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, miroslav6 je napisao:

Pitajte ga na temelju cega trazi placanje provizije jer mu za to po zakonu treba pisani ugovor koji on ocito (kako ovdje navodite) nema. I da Vam se za ostale stvari obrati pismeno, jer vas zvanjem maltretira. Sumnjam da ce ici na ovrhu jer mu nece uspjeti kad ugovora nema. Nadam se samo da niste slucajno i njemu jednom nesto potpisali, a da ste zaboravili. Makar bi on vec mahao s tim potpisom, ne bi trazio placanje na ruke i samo bi poslao racun bez nagovaranja da platite. Slobodno ga pitajte i kako bi mu to mogli platiti 1000€ bez PDV-a (ako je agencija u sustavu PDV-a, a ocito jest) i trazi li on to da krsite zakon?

Rade li inace na proviziju na postotak? Odgovara li tih 1000€ tom postotku ili je eto on izracunao da to kosta toliko?

Kako to s agencijama zna biti, lovi u mutnom i zastrasuje pa ovisno na koga naleti, uspije naplatiti proviziju od prodavaca i kupca i onda kad na to nema pravo.

Prodavateljima će uredno biti naplaćeno 3% po ugovoru koji su potpisali. Mi nismo ništa s njim potpisivali, tako da ja ni ne znam što čemu treba odgovarati kad o tome nismo ni razgovarali. Svakako hvala na savjetu tu je sve čisto kao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, jurajperak je napisao:

Prodavateljima će uredno biti naplaćeno 3% po ugovoru koji su potpisali. Mi nismo ništa s njim potpisivali, tako da ja ni ne znam što čemu treba odgovarati kad o tome nismo ni razgovarali. Svakako hvala na savjetu tu je sve čisto kao

Zanimalo me ako inace imaju proviziju od recimo 2% za kupce, da li tih 1000€ koje traze odgovara tih 2% ili je 100€ potpuno izmisljena cifra. Jer taj iznos moraju na temelju necega potrazivati (nepostojecim ugovorom recimo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, miroslav6 je napisao:

Zanimalo me ako inace imaju proviziju od recimo 2% za kupce, da li tih 1000€ koje traze odgovara tih 2% ili je 100€ potpuno izmisljena cifra. Jer taj iznos moraju na temelju necega potrazivati (nepostojecim ugovorom recimo).

Hmm da probao sam i ja doći do tog odgovora ali bezuspješno, pa ako kažemo da je 1% provizije za navedenu uslugu, opet ne odgovara jer smo onda na iznosu 900€ ako uzmemo 2% 1800€ a gdje je onda pdv (i ako je to bez pdv-a onda opet ne valja kalkulacija) tako da iskreno mislim je da je to rečeno ajmo mi kao na placu 1000€ i to je to. 

uređeno: od jurajperak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija