Jump to content

Otvaranje jdoo uz dug u poreznoj iz pomorskih dana


1309Ivan

Preporučene objave

prije 19 sati , BRKICA00 je napisao:

Po zakonu ne bi smjeli jer prilikom osnivanja morate potpisati papir da nemate dugova prema državi.

Od kad je taj Zakon na snazi ?
Potpisuje se izjava da niste vlasnik nekog Trg. Društva ili da nemate preko 15% udjela u nekom trg. društvu -
navedeno ne sprečava osnivanje novog društva - ali trebaju dokazi da navedena društva nemaju dugovanja prema državi.
Izjava o Fizičkom dugovanju - mi je do sada nepoznata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , BRKICA00 je napisao:

Iskreno @frenki zg ne znam ali znam da kod nas da u firmi da je klijent imao problema sa otvaranjem firme jer je bio dužan doprinose za svoj obrt (koji je zatvorio) i da mu nisu dali. Sad da li sam pogriješio i dao krivu informaciju jer sam povukao paralelu s njime ne znam. 

Moguče je slijedeče - Na pitanje - dali ste vlasnik neke firme - da se izjasnio pozitivno , jer mnogi ne razlikuju pojam - firma - obrt- i tad se došlo do toga davmora donjeti potvrdu da nema duga prema poreznoj - i ja sam u proteklih 10.g nailazio na razna tumačenja i kod javnih bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Denver41 je napisao:

Ovo je i moje iskustvo, bilježnici pri otvaranju firme doista daju na potpisivanje papir - izjavu o fizičkom dugovanju.

A kod prijenosa firme na vaše ime - potpisujete samo izjavu pod krivičnom odgovornošću, da niste vlasnik nekog trg. društva na području HR.
Izjavu da nemate dugovanja prema državi - ne potpisujete :tikvan:.

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , frenki zg je napisao:

A kod prijenosa firme na vaše ime - potpisujete samo izjavu pod krivičnom odgovornošću, da niste vlasnik nekog trg. društva na području HR.
Izjavu da nemate dugovanja prema državi - ne potpisujete :tikvan:.

Ja sam osobno do sad, oko 10.g. posredovao u prijenosu oko 50 trgovačkih društava - ne u - Registraciji - i uvjek je preuzimatelj morao potpisati Izjavu pod krivičnoj i materijalnoj odgovornosti - da nije vlasnik trg. društva ili da nema preko 15% udjela u u nekom društvu u HR .- Ako ima, u tom slučaju mora donijeti dokaz da to društvo nema nepodmirenih obaveza prema Državi. 
Znači, da se kod registracije i kod prijenosa primjenjuju drugačiji kriteriji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, frenki zg je napisao:

Ja sam osobno do sad, oko 10.g. posredovao u prijenosu oko 50 trgovačkih društava - ne u - Registraciji - i uvjek je preuzimatelj morao potpisati Izjavu pod krivičnoj i materijalnoj odgovornosti - da nije vlasnik trg. društva ili da nema preko 15% udjela u u nekom društvu u HR .- Ako ima, u tom slučaju mora donijeti dokaz da to društvo nema nepodmirenih obaveza prema Državi. 
Znači, da se kod registracije i kod prijenosa primjenjuju drugačiji kriteriji.

Da, zato sam napisao onaj gore slučaj u kojem je supruga registrirala firmu i prebacila na supruga. Oni su tako zaobišli taj dio priče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Dižem staru priču da ne otvaram novu temu.... znači nemože se jdoo otvoriti ako imaš poreznog duga? Ja naravno imam propali obrt i dugujem državi za doprinose...

Ali može neki vaš poznanik bez duga otvoriti, i zatim prijenos vlasništva na sebe jer onda ne traže potvrdu o nepostojanju duga kao u slučaju osnivanja jdoo-a?

uređeno: od Goran Petrić
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija