Jump to content

trošak i kamate postupka


mikivg

Preporučene objave

Upravni sud je presudio:Poništava se rješenje Ministarstva financija i nalaže se tuženiku da u roku 60 dana donese odluku o žalbi tužitelja.

Nakon toga mi je Porezna uprava vratila naplaćeni dio duga ( naplaćenog od povrata poreza )ali samo dug,bez kamata i troška Upravnog postupka.

Činjenica je da se u presudi nigdje ne spominje dug ,kamate ni troškovi.

Imam li uopće pravo,obziron na dobijenu parnicu,na povrat sudskog troška i kamate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, mikivg je napisao:

Imam li uopće pravo,obziron na dobijenu parnicu,na povrat sudskog troška i kamate?

O naknadi troškova spora odlučuje se isključivo na zahtjev stranke, s tim da zahtjev mora biti specificiran, zatim da stranci ne može biti dosuđena veća naknada troškova spora od zatražene i zahtjev se podnosi najkasnije do zaključenja rasprave, a kod rješavanja spora presudom bez rasprave, najkasnije do donošenja presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , mikivg je napisao:

Imam li uopće pravo,obziron na dobijenu parnicu,na povrat sudskog troška i kamate?

Zahtjev ste trebali postaviti, jer bez postavljenog zahtjeva upravni sud neće odlučiti, ali mogu Vam reći da čak i da ste dobili spor i rješenje bilo poništeno, upravni sudovi u pravilu odbijaju zahtjeve stranaka koje nisu država za naknadom troškova upravnog sudovanja, sve uz blagoslov pravnih shvaćanja Visokog upravnog suda RH, zbog čega su dobili i packu od Ustavnog suda (iz razloga što se time obeshrabruju građani da idu u postupke protiv odluka tijela državne vlasti), ali su, koliko znam, ustrajali u tome.

Možda Vam to objašnjenje obrazlaže Vašu situaciju. U svakom slučaju, ja bih zahtijevala donošenje dopunske presude u dijelu koji se odnosi na troškove i zateznu kamatu, pa neka Vas izrijekom odbiju tako da se u tom dijelu možete žaliti.

Evo članak iz 2018. iz Informatora na tu temu.

931933.Trokovi_upravnog_spora.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija