Jump to content

Teška tjelesna ozljeda u prometnoj nesreći


Echelle83

Preporučene objave

Poštovani, 

Vozeći unatrag automobilom sam oborila starijeg covjeka, koji je zadobio frakturu bedrene kosti i završio je na operaciji. Pojavio mi se u mrtvom kutu, prelazeći cestu na neoznačenom pjesackom prijelazu. 0,00 promila alkohola, udarac nisam cula, vec zapomaganje. Koliku kaznu mogu ocekivati prema novom zakonu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Echelle83 je napisao:

Hvala na odgovoru. Mogu li igdje saznati s obzirom na opisane okolnosti eventualnu visinu novčanog iznosa minimalne i maksimalne kazne ili to zaista ovisi od slucaja do slucaja?

Kako to mislite novčane kazne? Ovdje će ići nehaj za prometnu sa TTO (ne vidim da bi bila osobito TTO), pa je zapriječena kazna zatvora od 3 mjeseca do 3 godine, što teoretski daje čak i mogućnost sudu da izrekne novčanu kaznu, ali u praksi se to kod ovakvih djela nikad ne radi. Kako Sivko piše, ide uvjetna osuda i to najčešće prek kaznenog naloga (ako je prvo kazneno djelo u pitanju).

Jel ste mislila na naknadu štete? To ovisi o vještačenju zadobivenih ozljeda, a to ćete morati pričekati, ako do toga dođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Kako to mislite novčane kazne? Ovdje će ići nehaj za prometnu sa TTO (ne vidim da bi bila osobito TTO), pa je zapriječena kazna zatvora od 3 mjeseca do 3 godine, što teoretski daje čak i mogućnost sudu da izrekne novčanu kaznu, ali u praksi se to kod ovakvih djela nikad ne radi. Kako Sivko piše, ide uvjetna osuda i to najčešće prek kaznenog naloga (ako je prvo kazneno djelo u pitanju).

Jel ste mislila na naknadu štete? To ovisi o vještačenju zadobivenih ozljeda, a to ćete morati pričekati, ako do toga dođe.

Hvala na odgovoru! Zapravo vještačenjem se određuje koliko se oštećenog mora pokriti iz osiguranja, pretpostavljam. I uvijek ostaje otvorena mogućnost privatne tužbe. Još jednom zahvaljujem i lijep pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
prije 23 sati , perinka je napisao:

A slomila je prst na ruci..ja u ponedjeljak moram ići pred kamere dat iskaz...dosad nisam imala prometnu ali evo desilo se..ne vozim brzo a opet ja sam najgore prošla dvi operacije i lom kosti i zgloba...25 dana bolnice .ali nisam ja htjela naravno...meni se zamracilo i ništa se ne sjećam....pa bas me gospodine Sivko strah zatvora...nikad nisam bila problem da zakonom i evo to me ubi da Ce mi dat zatvor...mada hvala Bogu nema mrtvih ali ni zivotno ugrozenih..a i alkotest je bio nula..svakome se moze desiti da mu se zacrni ili dode loše..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu molim pomoć za par informacija zbog nezgode koja se dogodila, udaren je pješak na zebri, teske tjelesne ozljede lom rebra. Kakvu kaznu mogu očekivati, da li ide novčana? Pretpostavljam uvjetna i oduzimanje vozačke?

0 promila alkohol, brzina nije bila prevelika dogodilo se u normalnom gradskom prometu, nikad prije kažnjavan. Pješak nije gledao, obučen u crno pa ga nisam vidio i eto dogodilo se.

Hvala na bilo kakvim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija