Jump to content

Ograda i međa


leiila

Preporučene objave

Poštovani, 
molim vas za savjet što mi je činiti. 
Ponovnom izmjerom utvrđena je međa, jednim dijelom smo mi ulazili u posjed susjeda, jednim dijelom je on ulazio u naš posjed. Nakon nekog vremena on je uništio svoju staru ogradu i uzeo si njegov dio te ga omeđio. Mi naš dio nismo ograđivali, no sada bismo to učinili. Možemo li kao on porezati živicu koja je dio sadašnje ograde te tu podići našu ogradu, time bismo mu smanjili kolni prilaz, ili je potrebno ponovno zvati geodete kako bi se utvrdila međa (postoje oznake koje su geodeti zabetonirali)? Također, utvrđena međa od strane geodeta je potpisana i od susjeda.

Molim vas za pomoć jer susjed nas prijavljuje za svako uređivanje vlastitog dvorišta, naravno, sve radimo po propisima pa bismo tako i ovo. 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, leiila je napisao:

 Ponovnom izmjerom utvrđena je međa...(postoje oznake koje su geodeti zabetonirali)? Također, utvrđena međa od strane geodeta je potpisana i od susjeda.

Ako je ovo tako onda nemate što ponovno utvrđivati. U biti bi trebalo biti jednostavno. Ne znam čija je živica, no da ne bi bilo da ju je susjed sadio, poežete do međe i stavite svoju (vlastitu) ogradu, ne na među nego unutar svoje čestice.

No, ako je takav kakvim ga opisujete ništa čudno ne bi bilo da vam radi probleme i nešto jednostavno zakomplicira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija