Jump to content

Nasljedno pravo


Dubravka Mišura

Preporučene objave

Poštovani,molim pomoč

moj tata i njegov brat naslijedili su nekretninu od svojih roditelja poslije njihove smrti.Podjela je bila pola,pola.Moj tata je meni darovao svoju polovicu i sad ja i njegov brat(moj stric) dijelimo nekretninu svaki pola.Ja živim u toj kući 13 godina,plačem režije,održavam cijelu kuću,stric ne sudjeluje u ničemu niti išta pita šta se tiče kuće.Kad sam ga pitala da mi proda svoj dio tražio je puno više nego nekretnina košta i ja na to nisam pristala.Sad mene zanima koja su moja prava i dali postoji kakva zastara s njegove strane pošto ja sve sama plačem i održavam(kuća je stara i ja sam puno još morala uložiti da bi mogla donekle živjeti u njoj).Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dubravka Mišura je napisao:

mene zanima koja su moja prava

Sva prava koja izvodite iz svog suvlasničkog dijela. 

 

, Dubravka Mišura je napisao:

dali postoji kakva zastara s njegove strane

Iz citiranog se može zaključiti da je upit usmjeren na činjenicu prestanka prava vlasništva, glede čega je odgovor negativan. 

Naime, pravo vlasništva neće prestati ne vršenjem vlasničkih prava, več zbog činjenice da je neko drugi  izvornim putem na istoj nekretnini stekao pravo vlasništva, međutim u vašoj situaciji nema osnova da bi stekli pravo vlasništva na tuđem suvlasničkom dijelu. 

, Dubravka Mišura je napisao:

ja sve sama plačem i održavam(kuća je stara i ja sam puno još morala uložiti da bi mogla donekle živjeti u njoj

Shvatam, no treba imati u vidu da koristite tuđi suvlasnički dio bez naknade. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija