Jump to content

Otpremnina


MaryFI

Preporučene objave

Poštovani,

donesena je odluka o poslovno uvjetovanom otkazu 11.5., i nisam obavezna raditi za vrijeme otkaznog roka.

Otkaz mi je uručen 18.5. od kada mi počinje teči otkazni rok.

Dana 21.5. navršavam 2 godine rada u toj tvrtki. Zanima me da li imam pravo na otpremninu? Također me zanima koliki mi je otkazni rok?

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radnik kojem poslodavac otkazuje nakon dvije godine neprekidnog rada, osim ako se otkazuje zbog razloga uvjetovanih ponašanjem radnika, ima pravo na otpremninu u iznosu koji se određuje s obzirom na dužinu prethodnog neprekidnog trajanja radnog odnosa s tim poslodavcem. 

Piše li Vam u ugovoru o radu trajanje otkaznog roka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informaciji.

Ljubazno Vas molim, obzirom da sam na bolovanju od siječnja i primam naknadu od HZZO, koji prosijek plaće ulazi u izračun otpremine?

Da li prosijek 3 plaće prije odlaska na bolovanje ili u izračun ulazi i bolovanje koje dobivam od HZZO zbog bolovanja?

Hvala.

 

uređeno: od MaryFI
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visina se određuje prema prethodnoj radnikovoj plaći, a koju čini osnovna plaća, dodaci na plaću (prekovremeni, noćni rad i rad na blagajni), postotak povećanja plaća za godine staža i stimulativni dio plaće. Izračunava se prosječna bruto plaća radnika. Sve drugo ne ulazi u izračun otpremnine (troškovi prijevoza, božićnica, jubilarne nagrade...). Osnovica je primljena bruto plaća ili ona plaća koju bi radnik primio da je radio bez obzira što je zadnja tri mjeseca primio naknadu kao što je npr. ta Vaša za bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija