Jump to content
0spryth0

Odbijen zahtjev za novčanu naknadu sa HZZ

Preporučene objave

Zavrsio sam radni odnos 31.12 prosle godine te sam imao pravo na novčanu naknadu za narednih 5 mjeseci sa HZZa.
Zapošljavam se opet 01.03. Za ta dva mjseca prije sam uredno dobio novčanu naknadu. Zbog virusa dobivam otkaz nakon 20 dana te šaljem HZZu zahtjev za nastavak novčane isplate.

Desio se problem te izgleda da je poslodavac stavio da sam ja tražio raskid ugovora za tih 20 dana radnog odnosa te mi HZZ iz tog razloga neće isplati ostatak love.
Što je najgore taj raskid ugovora je potpisao moj nadležni, ne ja, umjesto mene. No ja sam mu rekao da može. No mislio sam da je raskid ugovora jer poslodavac tako traži, ne ja iliti radnik.

HZZ mi savjetuje da kontaktiram firmu i tražim od njih novi dokument koji dokazuje da su ustvari oni meni dali otkaz te da to priložim uz žalbu? Što čisto sumljam da će uradit. Jel mogu ja tu išta napravit?

Ukoliko to ne uspijem riješit, jel mi se taj iznos novca "briše" ili ga opet mogu tražit kad dobijem otkaz ili istek ugovora na drugom poslu? Jel mogu samo tražit nastavak isplate ili?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , 0spryth0 je napisao:

HZZ mi savjetuje da kontaktiram firmu i tražim od njih novi dokument koji dokazuje da su ustvari oni meni dali otkaz te da to priložim uz žalbu?

Ovo je jedino što možete napraviti i jedino je ispravno. Ovdje Vas je izigrao poslodavac, a u buduće isključivo sami potpisujte dokumente i pri tome dobro pazite što potpisujete, jer ste još i dobro prošli, ovako je poslodavac umjesto Vas mogao potpisati bilo što.

prije 2 sati , 0spryth0 je napisao:

Ukoliko to ne uspijem riješit, jel mi se taj iznos novca "briše" ili ga opet mogu tražit kad dobijem otkaz ili istek ugovora na drugom poslu? Jel mogu samo tražit nastavak isplate ili?

Više nemate pravo na taj novčani iznos, osim ako uspijete dokazati po žalbi ovako kako sam Vam naprijed navela.

Podijeli ovu objavu

Poslodavcu slobodno napomenete (ako će se praviti blesav) da ga možete kazneno prijaviti za krivotvorenje isprave i da mu je u interesu da vam pomogne razriješiti nesporazum.

Podijeli ovu objavu

Prije 36 minuta, G-man je napisao:

Poslodavcu slobodno napomenete (ako će se praviti blesav) da ga možete kazneno prijaviti za krivotvorenje isprave i da mu je u interesu da vam pomogne razriješiti nesporazum.

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo je jedino što možete napraviti i jedino je ispravno. Ovdje Vas je izigrao poslodavac, a u buduće isključivo sami potpisujte dokumente i pri tome dobro pazite što potpisujete, jer ste još i dobro prošli, ovako je poslodavac umjesto Vas mogao potpisati bilo što.

Više nemate pravo na taj novčani iznos, osim ako uspijete dokazati po žalbi ovako kako sam Vam naprijed navela.

Hvala vam. Kontaktirao sam poslodavca te čekam odgovor. 

Podijeli ovu objavu

Ukoliko ne uspijem riješit sa poslodavcem koje su moje opcije, jel mogu tužit firmu? Dal se to isplati?
Riječ je od 9000 HRK koje mi HZZ neće isplatiti ukoliko mi firma ne dostavi dokaz da je ustvari bio otkaz sa njihove strane.

Podijeli ovu objavu

Ukoliko na sporazumu o raskidu radnog odnosa nema vašeg potpisa te vas je potpisao poslodavac (kako kažete), dakle krivotvorio vaš potpis, takav sporazum nije pravno valjan. Stoga, moći ćete tražiti utvrđivanje njegove ništetnosti, kao i podnijeti kaznenu prijavu zbog krivotvorenja isprave protiv osobe koja je krivotvorila vaš potpis.

To bude sve dugotrajan proces, zato sam vam naglasio put kojim ćete (vjerujem) ostvariti željeno bez suda (ako je poslodavac mudar, ako nije, onda nek mu bude veselo).

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...