Jump to content
GoranMKD

Postupak za strane drzavljane

Preporučene objave

Poštovani,
U Hrvatskoj imam imovinu od svog djeda koja je upisana u posjedovni list i volio bih da se zapocne naslijedni postupak da bih prebacio na moje ime. Ja sam inace državljanin Makedonije, a djed i baka rođeni su u Hrvatskoj. Želim vas zamoliti da me uputite koje dokumente trebam pripremiti i gdje da ih dostavim?

Hvala na vašem vremenu.

S poštovanjem, 
Goran

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Iza smrti djeda, nasljednici su bili baka i njegova djeca (Vaš otac i stric). Zatim, iza smrti bake, njen dio imovine su trebali naslijediti njena djeca (opet Vaš otac i stric) i tek iza ovih ostavina ste trebali nasljeđivati Vi tj. iza smrti strica njegov sin, a iza smrti Vašeg oca Vi. Sada je pitanje što je od ovih ostavinskih rasprava provedeno, iza djeda nije, a iza bake, strica i Vašeg oca?

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , GoranMKD je napisao:

Do danas nije poveden nijedan postupak, ni u Makedoniji ni u Hrvatskoj.

Pokrenite ostavinski postupak izravno iza umrlog djeda, u prijedlogu je nužno priložiti dokumente kojim dokazujete pravni sljed nasljeđivanja, na temelju čega se ima primjeniti tzv. nasljedna transmisija.

Podijeli ovu objavu

Hvala puno na odgovorima. Imam samo jos jedno pitanje, dali je obavezno da se takav postupak pokrene u Hrvatskoj ili se moze pokrenuti u drzavi u kojoj je moj otac preminuo - Makedonija?

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...