Jump to content

Nezeljeno kontaktiranje od strane poznanika


dd1

Preporučene objave

Pozdrav,

Pitanje je na prvu cudno ali evo situacije...

Sto ako do vas zeli doci osoba koja vam je bivsi prijatelj/poznanik, i ne zelite se druziti s njom?

Znaci, vi ste punoljetni i normalno joj to kazete (da ne zove i pusti vas na miru), blokirate joj broj i preselite se.

Onda ta osoba krene s drugih brojeva zvati vase prijatelje ili roditelje npr.

E sad, mene nije briga da zove uokolo, nego je pitanje: moze li ta osoba hiniti brigu za mene i pozvati policiju npr, pa da me oni krenu traziti da vide jesam li u nevolji? I sto onda napraviti, mogu li mi doci roditeljima doma i slicno?

Ne poznajem hrvatsko pravo dovoljno, pa pitam, izvinite ako je pitanje cudno. U Americi to postoji (slicno), zove se health check, i naravno moraju postojati uvjeti za to, ne krecu oni ispitivati tek tako, i ponovno, cak i uz health check policija nece toga koji je pitao spojiti s trazenikom, vec ce samo na vratima stana popricati s osobom, ako osoba kaze da je ok i ne zeli kontakt tu se prica prekida.

P. S. Mozda tema vise spada u obvezno pravo, nisam sigurna... Stavila sam u obiteljsko da pokrije i kategorije osoba koje se tako ponasaju, a dio su dalje obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija