Jump to content

Isteklo boravište i porezna kartica


Iva99

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas za pomoć. Našla sam se u nezgodnoj situaciji u kojoj ne znam što bih trebala poduzeti. Radim u jednoj ustanovi u jednom gradu, a živim u drugom gradu. Prvi put sam prijavila boravište u 2018. godini i naravno promijenila poreznu karticu da mogu dobivati putne troškove jer daleko putujem do posla. Stvar je u tome da kako boravište traje godinu dana, zaboravila sam ga produžiti nakon godinu dana, nekako sam mislila da će možda ići automatsko produživanje pošto može trajati maksimalno 2 godine, a nakon toga sam planirala prijaviti prebivalište. Po tome mi je boravište isteklo u 2019. godini. No cijelo vrijeme sam dobivala putne troškove po adresi boravišta te mi je tek sada rečeno u ustanovi u kojoj radim, od strane tajnice, da mi je porezna kartica istekla (nije mi rekla detalje, tada sam išla provjeriti situaciju na e-građani i vidjela da je naravno PK istekla u 2019. godini). Sada me muči da li mogu produžiti to boravište retrogradno i reći da sam zaboravila produžiti jer na internetu piše da se to trebalo odraditi u roku od 15 dana od isteka boravišta. Ili možda da samo opet prijavim boravište u Zagrebu od trenutnog datuma, ali me onda muči što je sa tim putnim troškovima koji su bili isplaćivani cijelo vrijeme. Ili da samo idem prijaviti prebivalište na ovu adresu gdje mi je trenutno boravište? I kakve sankcije sve mogu dobiti i što mi je konkretno činiti? Zbilja ništa namjerno nisam htjela zeznuti, i cijelo vrijeme zbilja jesam bila na sadašnjoj adresi i plaćala i veći prirez s obzirom na grad.

Hvala unaprijed, na bilo kakvom odgovoru!

Iva N.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

pozdrav, imam pitanje i dilemu
prijavila sam boravište u Zgu 2 puta i vodila mi se pk kartica na Zagreb.( na pk kartici piše samo do 2019 jer mi je njihova djelatnica rekla da ne moram ažurirat podatke o boravištu poreznoj ako je ista adresa) po tome je pk kartica nevažeća cijelu 2020 hah
Vidjela sam na e građani da mi podaci na pk kartici ne odgovaraju s RPO
U 11. mj 2020 mi je isteklo boravište a tek danas 22.02.2021 sam na pk karticu stavila prebivalište.
Pošto imam manje od 25 godina i imam pravo na povrat poreza i prireza, hoće li porezna vidjet i stvarat probleme za ovih 3,4 mj kad mi je pk kartica bila "nevažeća" ak mogu to tako nazvat. Poslodavac mi je uredno isplaćivao plaću po toj pk kartici za Zagreb
Hvala unaprijed ako ste me uopće skužili:)
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija