Jump to content

Otvaranje firme iz Svedske u Hrvatskoj


Lela91

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Zanima me sledece. 
Da li je moguce firmu koja se otvorena u kraljevini Svedskoj u pitanju je aktion bolag ili Limited Edition sa poreznim brojem i svim ostalim,urednu i cistu otvoriti i u Hrvatskoj? Znaci ne novu firmu to znam da moze nego ovu vec postojecu u EU. Naime da budem iskrena,ja sam BiH drzavljanin. Ulozila sam novac i otvorila kompaniju u Svedskoj posao imam i firma radi ali da bi dobila radnu i boravisnu migracije traze mnogo obrta,sto mi je tesko da cekam a moram mnogo da putujem i boravim u okvirima sengena. Procitala sam u zakonu Hrvatske da ako sam vlasnik akcija firme 51% sticem pravo na boravisnu dozvolu. Nastavila bih da radim na podrucju Hrvatske i Svedske i imam mnogo planova ako je to moguce i ako ne kosta mnogo. Bila bih mnogo zahvalna ako neko ima savjet ili smjernicu.
Srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, frenki zg je napisao:

Možete za 200.eura otvoriti u Hrvatskoj - Jdoo - kojem e vlasnik biti vaša firma iz Švedske - a vi Direktor - sa time stječete pravo na Radnu dozvlu na 1.g. i tako 5.- godina nakon 5.g. stječete stalnu radnu i boravišnu dozvolu u - HR.

Hvala mnogo na odgovoru. Znate li mozda da mi kazete smjernice kako to da zapocnem,kome da se obratim i kakvi su uslovi da bih nakon svaku godinu produzila? Da li moram isplacivati sebi plate da li postoji neko zakonom odredjeno pravilo koliko firma mora zaradjivati novca,placati poreza itd da bih mogla produzivati dozvolu? Ako je previse pitanja,pokusacu ovdje na forumu naci odvjetnika koji ce mi pomoci oko toga. 
Srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se odlučite na Frenkijev savjet na sastanak kod javnog bilježnika morate donijet potvrdu nadležnoj tijela iz Švedske o podacima firme matice (kod nas se to zove aktivni izvadak) koju morate prevesti (jer malo javnih bilježnika govori švedski). Provjerite još sa bilježnikom što treba od dokumentacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , BRKICA00 je napisao:

Ako se odlučite na Frenkijev savjet na sastanak kod javnog bilježnika morate donijet potvrdu nadležnoj tijela iz Švedske o podacima firme matice (kod nas se to zove aktivni izvadak) koju morate prevesti (jer malo javnih bilježnika govori švedski). Provjerite još sa bilježnikom što treba od dokumentacije

Hvala mnogo za informaciju,mnogo je lakse sve pripremiti pa tek onda poceti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , frenki zg je napisao:

Za produženje dozvole svake godine - potrebna je samo potvrda iz porezne uprave - da firma nema duga prema državi.
Plaču si kao direktor morate isplatiti - neto plača za direktora je - oko. 4.300.kn - 
Sve oko Registracije firme vam obavi - Javni bilježnik - Notar.

Da, to odprilike znam. Kako se u Republici Hrvatskoj placa porez? Na kraju godine na osnovu zarade ili neovisno o zaradi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Lela91 je napisao:

Da, to odprilike znam. Kako se u Republici Hrvatskoj placa porez? Na kraju godine na osnovu zarade ili neovisno o zaradi?

Koji porez? Na dobit, pdv ili na dohodak?
Porez na dobit se plaća na kraju godine prema ostvarenoj dobiti (do 3 mln kn prometa 12% poreza na profit, a preko 3 mln kn prometa 18%).
Porez na dohodak se plaća mjesečno (ukoliko imate dijete na poreznoj kartici, a prijavljeni ste na minimalac onda nećete plaćati porez dok vam plaća ne pređe prag od 5.750 kn)
Porez na dodatnu vrijednost se može plaćati mjesečno, tromjesečno, polugodišnje. Rok za podnošenje obrasca je do 20. dana nakon isteka poreznog razdoblja (tipa mjesečno plaćate pdv što znači da do 20. u idućem mjesecu morate predati obrazac i platiti pdv= 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, frenki zg je napisao:

Za produženje dozvole svake godine - potrebna je samo potvrda iz porezne uprave - da firma nema duga prema državi.
Plaču si kao direktor morate isplatiti - neto plača za direktora je - oko. 4.300.kn - 
Sve oko Registracije firme vam obavi - Javni bilježnik - Notar.

Mnogo bi mi znacila informacija da li moram boraviti citavu godinu u Hrvatskoj da bi produzavala dozvolu? Tacnije onih 11 mjeseci minimalno? Da li je to uslov za produzenje dozvole? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija