Jump to content

Dokazivanje statusa pripadnika oružane postrojbe


jusuf

Preporučene objave

Pokušavam dokazati pripadnost postrojbi tjekom domovinskog rata. Imam 25 ovjerenih izjava zapovjednika i pripadnika te postrojbe. Za dokazivanje je zadužen ured za obranu. S obzirom da sve skupa traje već 530 dana, zanima me koji je minimalni broj svjedoka koji moraju pristupiti uredu za obranu unatoč danim izjavama da daju svoj iskaz o toj stvari da bi nekako skratio i ubrzao sam proces dokazivanja pripadnosti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Za svaku ovjerenu izjavu ured za obranu predlaže/traži da svjedoci osobno/usmeno potvrde izjavu danu kod javnog bilježnika tj da je ponovo daju pred pravnikom ureda za obranu.  S obzirom da je 5 svjedoka umrlo u zadnjh godinu dana, vrjedi li pisana izjava svjedoka bez da ju je on osobno dao pred tim tjelom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da si se dobrovoljno javio u neku postrojbu pošto te nemaju u uredu za obranu među mobiliziranim dragovoljcima. Situacija ti je sada takva da ti u tim tijelima državne uprave baš i ne vole one koji su dragovoljno krenuli u rušenje JNA već su im draži oni koji su dobili poziv pa su eto ispunili svoju građansku dužnost. Ne moram ti valjda crtat koje svjedoke koji su bili u zapovjedništvu u to vrijeme moraš navesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam izjave zapovjednika PP postaje i zapovjednika ZNG postrojbe iz 1996 godine. Ostale su iz 2008 i 2019. g. Spominjem se u dvije knjige o domovinskom ratu. S obzirom da ljudi umiru i da nas je sve manje, na Kovid19 koji je sve blokirao... ko je bitan da ga navedem kao svjedoka da bi ubrzao proceduru i dali vrijede izjave bez ponovnog saslušanja svjedoka. Ako ih budu saslušavali i nek bude 1 u dva mjeseca to neće biti gotovo za deset godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jusuf je napisao:

Imam izjave zapovjednika PP postaje i zapovjednika ZNG postrojbe iz 1996 godine. Ostale su iz 2008 i 2019. g. Spominjem se u dvije knjige o domovinskom ratu. S obzirom da ljudi umiru i da nas je sve manje, na Kovid19 koji je sve blokirao... ko je bitan da ga navedem kao svjedoka da bi ubrzao proceduru i dali vrijede izjave bez ponovnog saslušanja svjedoka. Ako ih budu saslušavali i nek bude 1 u dva mjeseca to neće biti gotovo za deset godina

Nemaš dokument o razvojačenju - vraćanje naoružanja pri demobilizaciji ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , jusuf je napisao:

Nemam dokumente o razvojačenju niti potvrdu o vračanju oružja. Imam izjavu zapovjednika postrojbe, izjavu zamjenika postrojbe i izjave pripadnika postrojbe u kojoj sam bio

Svi koji su razvojačeni u uredu su dobili rješenje o razvojačenju i datume koliko su dugo bili u ZNG i poslije HV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , beroduba je napisao:

Njega nisu ni u kakvoj evidenciji vodili i u tome je problem

 

Ne razumijem čovjeka da je čekao 25 godina od završetka DR i da sada traži da je bio pripadnik oružanih snaga RH.ne razumijem da mu nigdje nije bila potrebna potvrda da je bio u DR ( knjige za djecu,stipendija ...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija