Jump to content

Dokumentacija za Državne nekretnine


Toni Milutin

Preporučene objave

Poštovani, molim da mi pomognete jer će me izluditi do boli.

Od 198. živim u stanu koji je ocu dan na čuvanje kao radniku gradske tvornice, a onda mu je dalje ugovor produžen kao samohranom roditelju tijekom rata (I dragovoljcu). Dakle, zaštićeni najmoprimac.

Od 2007. tražim da nam se omogući kupnja tog stana jer smo u njega uložili preko tri puta njegove vrijednosti da bi ga sanirali.

2017. je to trebalo biti odobreno i onda ga je preuzela država od grada u sklopu preuzimanja svega od firmi koje su u stečaju. Od 2018. tražim da nam se javi odluka međutim nitko i ništa ne reagira. Ja radim po cile dane i nisam imao psihičke snage otići pred zgradu ministarstva da mi napokon odgovore.

Sad nakon svega mi dolazi da im moram dostaviti hrpu papira u roku od mjesec dana inače će nas izbaciti na ulicu.

Pa mi pomozite vezano za:

a) potvrdu o prebivalištu za sve članove, dali moram ih sve dovesti osobno na policiju ili mogu ja sam podići za sve (uža obitelj)

b) Rodni list - ovo mogu za sebe preko interneta, ali ne i za djecu?

c) Potvrda općinskog suda zemljišno knjižnog odijela - ovo nemam pojima šta je i gdje se vadi i što treba, opet piše za sve članove, jer to znači da moram dovesti članove sa sobom ili mogu ja za sve?

d) Potvrda gradskog poduzeća u stambenoj oblasti - niti blizu ne znam što je ovo i gdje se vadi

e) Uvjerenje porezne uprave da nisam obveznik poreza na imovinu, opet isto za sve članove

f) Međuvlasnički ugovor i ugovor o upravljanju zgradom? Što bi ovo bilo?

g) Potvrda o primanjima Zavoda za zapošljavanje ili potvrda o prijavi na zavodu za nezaposlenost, opet isto moram li dovesti sve ukućane za ovo? Neki ne žele izlaziti još vani.

h)Potvrda o podatcima za zgradu fond stambeno komunalne djelatnosti, ovo uopće ne postoji u mojoj županiji tako da, što, gdje kod koga?

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a) uz dokaz pravnog interesa i dovoljnu količinu biljega, možete izvaditi za sve

b) u matičnom uredu možete za sve

c) jedino što možete dobiti odavde je vlasnički list za stan, ne znam što bi bila potvrda

d) potvrda upravitelja zgrade, za ZG vjerojatno GSKG?

e) u poreznoj upravi

f) to možete dobiti kod predstavnika stanara ili ponovno kod upravitelja zgrade, onoga kome plaćate pričuvu

g) pokušajte telefonski stupiti u kontakt s njima, možda će svima izdati potvrdu na mail, nemam drugo rješenje

h) ako takvo što ne postoji, onda valjda taj dokument nećete morati ishoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija