Jump to content

Hrvi rješenje


darkotkalec

Preporučene objave

Prije 27 minuta, darkotkalec je napisao:

Pitao bih dali netko zna u čemu je problem pošto mi je rješenje stiglo prije tri mjeseca u ured državne uprave, ali nikako da ga dobijem. 

A gdje se nalaz povjrenik za informiranje. Imam jedno pozitivno i jedno negativno koje je bilo predloženo 40%trajno a skinuli mi na 19% a ja se liječim od 1992g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, darkotkalec je napisao:

Pitao bih dali netko zna u čemu je problem pošto mi je rješenje stiglo prije tri mjeseca u ured državne uprave, ali nikako da ga dobijem. 

Poštovani, nakon što potpišete rješenje od ureda za branitelje imali bi pravo na žalbu odnosno ako se ne žalite mora proći 6 mjeseci pa ponovite postupak tj. pogoršanje stanja. Pošto se liječite od 92. vijerovatno će te se žaliti, ali koliko sam čuo komisije još nisu počele raditi tako da niste izgubili ništa ako vam rješenje tamo stoji 3 mjeseca. I ja sam u postupku pa sam zvao ured za branitelje prije par dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Moje iskustvo: predao sam zahtjev 18.12.2017. (kompletan) na stručnoj procjeni sam bio 24.04.2019. KB Dubrava, od tada se ništa ne dešava unatoč mojim telefonskim i elektronskim upitima. Pred tjedan dana sam poslao elektronskim putem upit u svoju županiju kako bi mogao pokrenuti upravni spor po Zakonu o općem upravnom postupku, članak 101. stavak 2. i 3. (NN 47/2009). Isti e-mail sam poslao na znanje: vladi, ministarstvu branitelja, ministarstvu zdravstva i ministarstvu uprave i to sve na kabinet ministara.. Eto danas, već nakon 5 dana me zove ured za branitelje iz moje županije da će me zvati na vještačenje.

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Imam opel jedno pitanje. Rekla mi je gospođa u ministarstvu branitelja da čekaju nešto iz mirovinskog pa dok to ne dođe ne mogu mi dati rješenje. Dali to ima kakve veze sa uredom državne uprave. Kolege mi kažu da to nema veze sa mirovinskim. Nameće mi se pitanje dali nije netko u mirovini na moje ime pošto je jednom neko bio na kontroli na moje papire na psihijatriji. Inače sam zaposlen. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Pošto sam već većinu odgovara dobio još me samo zanima dali ured državne uprave šalje rješenje u mirovinsko ili kad ga dobijem idem sam u mirovinsko. Ostali slijed znam. Rekli su mi iz ministarstva branitelja da sačekam par dana, a ako ne bude ništa za 7-8 dana onda šaljem meil na navedene adrese. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 

Evo pitao bih opet nešto pošto sam dobio oba dva rješenja negativno malo sam i razočaran pošto se liječim od benigne hiperplazije prostate od 1992g po preporuci urologa sa razmacima po potrebi koje je bilo predloženo 40 % stalno u bolnici a sad je srušeno na 0%,ptsp je bio predložen 20 % a sad je 19% do 30.09.2020.Zanima me dali da odem u ured državne uprave da priložim žalbu ili da mi to sastavi odvjetnik. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , darkotkalec je napisao:

Poštovani 

Evo pitao bih opet nešto pošto sam dobio oba dva rješenja negativno malo sam i razočaran pošto se liječim od benigne hiperplazije prostate od 1992g po preporuci urologa sa razmacima po potrebi koje je bilo predloženo 40 % stalno u bolnici a sad je srušeno na 0%,ptsp je bio predložen 20 % a sad je 19% do 30.09.2020.Zanima me dali da odem u ured državne uprave da priložim žalbu ili da mi to sastavi odvjetnik. 

 

Iskreno mi te je žao i suosjećam s tobom, gledaj, kakva prostata ? ti se trebaš lječiti bolnički a ne kod kuće ili nekakve dnevne bolnice, pa tko će prepoznati tvoje teško stanje ako se osobno ne uvjere u njega ? meni je loše, majke mi 25 g. nakon rata ali sve jedno bojim se sa svoju guzicu i redovito lječim prostatu.... ma daj, to ne prolazi na komisiji, umjesto da bacaš novce na fiškale primi se ozbiljnog lječenja (bolničkog), nije to tako loše, besplatna terapija a i klopica nije previše loša !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani "darkotkalec" molim Vas i sve druge branitelje da prestanete pisati o rješenjima po kojima imate 19 % PTSP jer to nikome ne piše tako. Meni i drugima piše doslovno " manje od 20 % ". Dakle ne piše 19 %, nego manje od 20 %, pa netko može tumačiti da je to 19, ali i 1 %.

Želim Vama i svim drugim istinskim braniteljima da uspijemo u svojim nastojanjima i u državi koju smo stvorili živimo kako-tako, jer o dostojanstvu se ovdje teško može govoriti.

Ps. Da li ste svojevremeno potpisali peticiju o promjenama izbornog zakona!!!!

Još je nama dobro koga biramo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dobio 30.06.2019. sa DLP 20% privremeno i piše mi da će novo vještačenje biti 30.06.2020.  Vjerovatno će oni to razdužiti i pitanje kad će me pozvati na novo vještačenje. Zanima me da li nove papire koje sam skupio trebam predati u ured za branitelje ili ih ne predavati ,nego ponijeti sa sobom kad budem pozvan na komisiju? Ako netko zna bio bih zahvalan na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sime1972 je napisao:

Više se poziv za vještačenje ne dobiva automatizmom, nego moraš osobno 3 mjeseca prije isteka roka zanoviti postupak sa novom dokumentacijom preko ureda za branitelje. Znaci ne zanoviš li postupak osobno ti si pajdo "pušiona".

Stoga dobro pazi na datum i kontrolne preglede. 💪🇭🇷

Onda sam vjerovatno zakasnio sa predajom jer je do isteka ostalo još 19 dana, ali otići ću sutra do ureda za branitelje pa pokušati predati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija