Jump to content

Sportska aktivnost djeteta


CrniToma

Preporučene objave

Djeca pohadaju vec 2godine skolu nogometa,ja kao otac ih vodim na trenige .placam i brinem sve po tom pitanju,ali iskljucivo kad su djeca kod mene po sudskoj presudi.to je do sada nekako funkcioniralo.

Medutim, sada su se u skoli nogometa promjenili termini treninga, u tim terminima treninga djeca nisu kod mene vec se nalaze sa majkom.

Majka ih ne zeli voditi na treninge,meni kao ocu ne zeli dopustiti da ih ja odvedem na trening,jer se u to vrijeme nalaze s njom.

Sto u ovoj situaciji mogu uciniti?

Nije moguce da ce djeca morati prestati s treningom jer su se promjenili termini treninga i ne podudaraju se sa terminima kad su djeca kod oca?

Da li bi majka trebala omoguciti da djeca pohadaju treninge ili ne.

Da li nekim sudskim putem otac ima pravo traziti da djecu vodi na trenige i vodi brigu o tome bez obzira da li se u tom trenutku nalaze kod majke ili oca? Ako da kakvim sudskim postupkom,i ima li sanse za dobivanje pozitivne presude.

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zasto ne bi bila stvarna zelja djece?

Cisto da znate da ja kao otac djece,ne pratim nogomet.znaci anti nogometni muskarac.

Njihovo treniranje nogometa nema nikakve veze sa mojom zeljom.

Cak mi i ne odgovara,jer vrijeme koje po presudi su djeca s menom potrosim 1ipo vremena na trening,al eto bila je njihova zelja pa sam im to omogucijo.

CZSS je upoznat sa problematikom, ne reagira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, CrniToma je napisao:

 

Da li nekim sudskim putem otac ima pravo traziti da djecu vodi na trenige i vodi brigu o tome bez obzira da li se u tom trenutku nalaze kod majke ili oca? Ako da kakvim sudskim postupkom,i ima li sanse za dobivanje pozitivne presude.

 

Teoretski, ali samo teoretski, ako se roditelji ne mogu dogovoriti o pojedinom pitanju roditeljske skrbi, tada na zahtjev jednog od roditelja sud u izvanparničnom postupku može donijeti odluku o tom pojedinom pitanju (čl. 109. Obiteljskog zakona). Kažem teoretski, zato što se tome protivi čl. 110. Obiteljskog zakona, koji kaže da je svaki roditelj samostalan u donošenju odluka o djetetu kad je dijete s njim, te zato što još u praksi nije iskristalizirano što se smatra bitnim pojedinačnim pitanjem, a čini mi se da bi sud mogao zaključiti da izvanškolska aktivnost to nije (do sada se ovaj čl. 109. obično upotrebljavao za promjenu prebivališta djetetu, ishođenje osobne iskaznice, preseljenje djeteta itd.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Isto tako razmišljam. Možda bi odluka mogla biti drugačija ukoliko se radi o npr. posebno talentiranom djetetu za nekakvu izvanškolsku aktivnost i slično. 

Djete nije ni blizu nekog Pele.a-:) samo voli trenirat nogomet. To bi trebalo biti dovoljno da se djetetu omoguci da ide na treninga,ali jasno je i meni da to nece biti dovoljno sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija