Jump to content

Vrtic


CrniToma

Preporučene objave

Djete pohada vrtic zadnje 2.5god, jos nije predskolac,biti ce sljedece godine.

S obzirom da djete nije kontinuirano odlazilo u vrtic,te ga je majka cesto ostavljala baki. A majka radi svako jutro.

Nemam nista da djete ostaje s majkom,i da ne ide u vrtic.al da se ostavlja bako a ne ide u vrtic imam,iz sirih razloga al za ovu temu ne bitni.

Sudskim putem sam trazio da svakog dana otac dode po djete ujutro i vodi u vrtic. Takvu pravomocnu presudu sam i dobio.

Medutim....uvjek ono ali-;))...

Majka samovoljno odluci da djete nece u vrtic,ide na posao i ostavlja ga baki..djete nije bolesno i nema valjanog razloga da ide u vrtic..ja kad se pojavim u odredeni sat kako pise na sudskoj presudi da djete odvedem u vrtic,djete baka ne dovede po maminoj naredbi i to je to.

Da je li je to krsenje sudske presude od strane majke ili ne?

Da li ona moze tako samovoljno odliciti da djete ne ide u vrtic i ostaje djete kuci s bakom i ne krsi sudsku presudu na kojoj pise da otac dolazi po djete i vodi ga u vrtic.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao jedina moguća opcija u ovom trenutku, zato što o tom pitanju postoji pravomoćna sudska odluka, ostaje Vam kazneno prijaviti majku (i baku) za kazneno djelo iz čl. 173. Kaznenog zakona - neprovođenje odluke za zaštitu dobrobiti djeteta. Međutim, upozoravam da ovdje općinsko državno odvjetništvo ima mogućnost diskrecijske ocjene radi li se o namjernom kršenju navedene odluke, ili za to postoje opravdani razlozi, te u skladu s tim, hoće li podići optužnicu protiv majke (i bake) ili će odbaciti Vašu kaznenu prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Kao jedina moguća opcija u ovom trenutku, zato što o tom pitanju postoji pravomoćna sudska odluka, ostaje Vam kazneno prijaviti majku (i baku) za kazneno djelo iz čl. 173. Kaznenog zakona - neprovođenje odluke za zaštitu dobrobiti djeteta. Međutim, upozoravam da ovdje općinsko državno odvjetništvo ima mogućnost diskrecijske ocjene radi li se o namjernom kršenju navedene odluke, ili za to postoje opravdani razlozi, te u skladu s tim, hoće li podići optužnicu protiv majke (i bake) ili će odbaciti Vašu kaznenu prijavu.

Hvala. Razumijem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, imam problem s vrticem. Naime interni akt vrtica je da ukoliko su roditelji rastavljeni te imaju zajednicku roditeljsku skrb, svaki roditelj ima pravo napisati svoju”pick-up” listu te ju drugi roditelj nemora potpisati, iako na dnu tog samog dokumenta stoji sa svake strane mjesto za potpis oba roditelja. Pokusao sam na vise strana, od Grada, pravnika dobiti tocnu informaciju dali vrtic moze tako samovoljno primjenjivati neki akt, no nazalost nigdje konkretnog odgovora. Onako neobavezno svi kazu da koliko znaju “pick-up” listu uvijek moraju potpisati oba roditelja. Molim za pomoc, gdje se jos obraditi i dali netko ima jos neke informacije o istome. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je posve logično, i to baš zato što roditelji više nisu u braku i što žive na različitim adresama, pa se od osoba s liste očekuje da zamijene roditelja koji je u datom trenutku spriječen. Praksa drugih vrtića je lako dostupna preko interneta tj. uvidom u interni akt vrtića koji je objavljen na njegovoj internetskoj stranici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav! U svrhu dobivanja vrtica, zanima me kako dokazati da je roditelj zaposlen buduci koristi neplaceni dopust te je odjavljen s mirovinskog? Dali je dovoljna odluka nadlezne institucije u kojoj se sve ovo navodi, kao i da roditelj mora s 01.11.poceti raditi odnosno vratiti se na posao? Takodjer me zanima kako dokazati da roditelji ne zive zajedno, a u vezi su i nisu razvedeni? Dali pravnik pregledava predane papire? Ukoliko ne dobijem bodove koje bi trebala, kome se zaliti? Lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , deja77 je napisao:

svrhu dobivanja vrtica, zanima me kako dokazati da je roditelj zaposlen buduci koristi neplaceni dopust te je odjavljen s mirovinskog? Dali je dovoljna odluka nadlezne institucije u kojoj se sve ovo navodi, kao i da roditelj mora s 01.11.poceti raditi odnosno vratiti se na posao?

A što su naveli kao dokaze koje priznaju?

prije 14 sati , deja77 je napisao:

Takodjer me zanima kako dokazati da roditelji ne zive zajedno, a u vezi su i nisu razvedeni?

Potvrdom o prebivalištu/boravištu.

prije 14 sati , deja77 je napisao:

Dali pravnik pregledava predane papire?

Naravno.

prije 14 sati , deja77 je napisao:

Ukoliko ne dobijem bodove koje bi trebala, kome se zaliti?

Žalba se podnosi Upravnom vijeću Vrtića najvjerojatnije u roku od 15 dana. Svakako ovo treba biti navedeno u odluci tj. u pouci o pravnom lijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

A što su naveli kao dokaze koje priznaju?

Potvrdom o prebivalištu/boravištu.

Naravno.

Žalba se podnosi Upravnom vijeću Vrtića najvjerojatnije u roku od 15 dana. Svakako ovo treba biti navedeno u odluci tj. u pouci o pravnom lijeku.

E radnu knjizicu izricito traze. Buduci je otac na neplacenom, ne ide mu mirovinsko i ne placa mirovinsko i stoji samo datum do kada je radio. Ispada kao da nije zaposlen, a je. Ne vodi se na burzi rada i kada bi npr.htio se zaposliti, ne smije jer je u radnom odnosu. Ne znam kako ce to pravnik u vrticu bodovati. Prednost imaju zaposleni roditelji i mi to jesmo, ali kako to dodatno dokazati? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

imam problem u svezi dokumentacije za vrtic.naime, kontaktirala sam vrtic i ne prizanaju odluku o neplacenom dopustu kao dokaz zaposlenosti. od poslodavca ne mogu dobiti potvrdu o zaposlenosti niti bilo kakvu drugu. sto mi je ciniti? koga dalje mogu kontaktirati u svezi istog? u odluci se navodi da je osoba pod ugovorom na neodređeno i da se mora vratiti 01.11. lp i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija