Jump to content

Prisilna naplata Ferratum


Mxd28

Preporučene objave

Pozdrav, ispričavam se ako već negdje postoji slična tema, nisam je pronašla. 

Zanima me kako funkcionira sada u doba korone prisilna naplata? Kako radim preko studentskog ugovora, ostala sam bez posla radi korone i sad sam u zakašnjenju s jednom ratom kod ferratum banke (rata mi je dospjela 28.04. I kako nisam dobila nikakvu plaću nisam imala kako podmiriti taj iznos). Sada sam dobila mail da moram to podmiriti inače će pokrenuti prisilnu naplatu. Također sam čitala da su za sada zaustavljene ovrhe do 6.og mjeseca ako se ne varam pa mi ništa nije jasno. Vrlo vjerojatno ću do 17.6. podmiriti tu svoju ratu, a isto tako od 1.6. vraćam se na posao. 

Sada ne znam kakav je daljnji postupak? 

 

Isto tako me zanima (možda je malo off topic) kako je dopušteno da kada se traži odgoda od 30 dana, da se naplaćuju 2 rate? Zar se onda nebi trebalo cjelokupni dug pomaknuti za tih 30 dana? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mxd28 je napisao:

Sada sam dobila mail da moram to podmiriti inače će pokrenuti prisilnu naplatu. 

Mogu pokrenuti ovršnim postupak, ali Vas ne mogu ovršiti (prisilno se naplaćivati) dok traju ove Vladine mjere o zastoju ovrhe.

prije 1 sat, Mxd28 je napisao:

kako je dopušteno da kada se traži odgoda od 30 dana, da se naplaćuju 2 rate? Zar se onda nebi trebalo cjelokupni dug pomaknuti za tih 30 dana? 

Ovisi o njihovom načinu poslovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mxd28 je napisao:

kako je dopušteno da kada se traži odgoda od 30 dana, da se naplaćuju 2 rate? Zar se onda nebi trebalo cjelokupni dug pomaknuti za tih 30 dana?

Trebali ste traziti odgodu (moratorij) s produzenjem roka otplate, ovako ste zatrazili samo odgodu uplate jedne rate. Ali produzenje roka otplate ne bih preporucio, jer obicno se odgada samo glavnica, ali kamate idu pa ako je kredit na duzi period, platit cete puno vise, a kako se kod Vas radi o vrlo kratkotrajnoj nemogucnosti placanja, ovo je bolja opcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, miroslav6 je napisao:

Trebali ste traziti odgodu (moratorij) s produzenjem roka otplate, ovako ste zatrazili samo odgodu uplate jedne rate. Ali produzenje roka otplate ne bih preporucio, jer obicno se odgada samo glavnica, ali kamate idu pa ako je kredit na duzi period, platit cete puno vise, a kako se kod Vas radi o vrlo kratkotrajnoj nemogucnosti placanja, ovo je bolja opcija.

Ma tražila sam moratorij čim su objavili te mjere baš radi toga što sam znala da će mi trebati maksimalno 2 uplate da se vratim u život, ali mi nisu odobrili makar sam ih obavijestila da se radi o tome da sam ostala bez posla. 

Prije 36 minuta, Borbena7 je napisao:

Mogu pokrenuti ovršnim postupak, ali Vas ne mogu ovršiti (prisilno se naplaćivati) dok traju ove Vladine mjere o zastoju ovrhe.

Ovisi o njihovom načinu poslovanja.

Znači li to da ja mogu normalno onda vratiti dugove bez da mi se sjedne na račun ili će mi odmah cijeli ukupni dug zaračunati? Pretpostavljam da je ovo jako bedasto pitanje, ali stvarno ne znam kako to točno funkcionira. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

Ako nije kasno nadovezala bih se ma Numeratum-Ferratum- sia. dep

Uzela sam od njih 8 tis. kn, mislila da ću prebiti, ali došla je Korona i nije bilo posla tako da sam dugih 10 mjeseci plaćala i ratu Ferratumu i Numeratumu, (napominjem da je rata jamcu, tj, Numeratumu ili Sia Dep i Ferratum kreditu skoro ista),

I sad dan nakon dospijeća 11.rate Ferratuma , i traženja potvrde da sam sa njima gotova, i koju imam, Numeratum me maltretira da sam u kašnjenju i da im moram platiti još 2 rate.

Za šta?

Ferratum je gotov. Zašto bi im išta dala, ako znamo da je to pokušaj zaobilaženja najveće dozvoljene kamatne stope, i da su udruženi i zajedno lihvare sa dva ugovora , da bi mogli dobiti lihvarske kamate?

Šta da radim?

Da ćekam dame utuže , pa da se branim?

Maltretiraju me pozivima non stop.

Help!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Monika 123 je napisao:

Ne znam da li sam bila jasna. Uglavnom, prebila sam Ferratum, i poslala račun i potvrdu Numeratumu da sam gotova, ali oni hoće novce jel sam kao u kašnjenju.

Mislim da čak i ako ranije otplatiš kredit, svejedno moraš platiti još jednu ratu sia depu. Ja sam otplatila tri rate i jednog i drugog, do dospijeća 4. rate sam riješila cijeli kredit, ali svejedno su tražili da platim i 4. ratu jamstva. Lihvari samo takvi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija