Jump to content

Invalidnost


Jasna65

Preporučene objave

Lijepi pozdrav! Molim vas za uputu ili savjet. Naime moje tjelesno oštečenje  za gornje ekstremiteti iznosi 70%, a za doljnje prikupljam dokumentaciju. danas mi je lječnica rekla da nezna više da li je to domena Centra za soc. skrb, Mirovinskog il i Zdravstvenog osiguranja. Kakva je razlika između Naknade za tjelesno oštećenje, Invalidnosti i invalidske mirovine. Trenutno sam na Zavodu za zapošljavanje kao nezaposlena osoba sa zdravstvenim problemime, i imam ukupno 33. god radnog staža.

Znadete li možda kojeg odvjetnika iz tog područja, neznam šta je za mene povoljnije Naknada za tjelesno oštečenje ili pokušaj ZA INvalidsku mirovinu.

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda najbolje krenuti od Centra za socijalnu skrb gdje ćete ispuniti zahtjev i pridodati papirologiju koju Vas traže, a sve u vidu traženja "Osobne invalidnine", koju će oni zatim proslijediti HZMO-u, koji će Vas pak zvati na vještačenje.

Tako je u Zagrebu. Najviša osobna invalidnina je trenutno 1.500,00 Kn, isplaćuje ju Centar za socijalnu skrb.

To je sve što znam za početak, ja bi tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija