Jump to content

Software za obradu podataka


zemljanin

Preporučene objave

Pozdrav

Radim na softveru za obradu podataka. Podaci koji se obrađuju su osobni podaci ljudi poput: ime, prezime, ulica, kućni broj te broj telefona. Obrada podataka u smislu grupiranja, izlistanja, izmjene i slično. Softver će biti privatan, što znači da će samo korisnici s računom moći pristupiti samo svojim podacima koji su oni unijeli.

Zanima me pravno pitanje tog softvera. Budući da se tu obrađuju osobni podaci ljudi koji su korisnici sami unijeli, koliko sam ja kao vlasnik softvera odgovoran za podatke koji se obrađuju. Računajući na to da osiguram privatnost i sigurnost podataka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno Općoj uredbi o zaštiti osobnih podataka, odgovorni ste ako se radi o fizičkim osobama, a ne gospodarskim subjektima. Vi ste voditelj obrade osobnih podataka, ili, ako ih koristi klijent, vršitelj obrade osobnih podataka. Morat ćete u svakom trenutku imati potpisanu privolu od osoba koje daju osobne podatke, i kad osoba kaže da povlači privolu, te osobne podatke trajno izbrisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Sukladno Općoj uredbi o zaštiti osobnih podataka, odgovorni ste ako se radi o fizičkim osobama, a ne gospodarskim subjektima. Vi ste voditelj obrade osobnih podataka, ili, ako ih koristi klijent, vršitelj obrade osobnih podataka. Morat ćete u svakom trenutku imati potpisanu privolu od osoba koje daju osobne podatke, i kad osoba kaže da povlači privolu, te osobne podatke trajno izbrisati.

Možda da bolje pojasnim.

Radilo bi se o verziji telefonskog imenika gdje svaki korisnik može sam sebi kreirati telefonski imenik.

Znači Korisnik A se registrirati i počne unositi telefonske brojeve, ime prezime, ulicu, poštanski broj i grad. Te tako sebi kreira svoj telefonski imenik za neke svoje svrhe. Budući da ti osobni podaci drugih ljudi koje je unio Korisnik A se nalaze na mom serveru, zanima me moja odgovornost za to i mogu li se ja kako ograditi pravno?

Postoji li način da se pravno zaštitim?

uređeno: od zemljanin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Možete se pokušati ograditi da Vi nemate mogućnost upravljanja osobnim podacima koje unosi Vaš klijent, i načinu kako on raspolaže njima, no što ako nečiji telefonski imenik "procuri", kako ćete se ograditi od toga? Držali ste na svom serveru osobne podatke trećih osoba koje Vam za to nisu dale nikakvo dopuštenje niti ste u nekom poslovnom odnosu s njima, nisu dale privolu, teško mi je zamislivo kako ćete se ograditi u odnosu na te osobe da se zaštitite od prijave AZOP-u. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija