Jump to content

može li bez uvreda


zvrka

Preporučene objave

registrirala sam se u nadi da eto s vremena na vrijeme kad uhvatim vremena i kad to dozvole okolnosti, pomognem nekomu komu je pomoć potrebna. ali sad otvaram ovu temu u nadi da će oni koji su i formirali legalis i koji su glavni u njemu, reagirati na način da se uklone anonimne prepirke koje uopće nemaju svrhu, a kad ih počnem čitati izgubim svaku volju za pružanje pomoći. a obično se ta prepiranja nađu kod prometnog prava jer svi misle da najbolje znaju pa onda pljuju po drugima i još pišu velikkim slovima. zaglušujuće!!! ne želim da ova moja razmišljanja i zapažanja budu preduga, (ali bit će po svemu sudeći), jer postanu dosadna, i evo za kraj da rezimiram: nadala sam se nečem drugom na ovom forumu, svaki put idem s namjerom nekomu pomoći iz sfere mojeg posla, iz vlastitog iskustva kao majke na porodiljnom (izgleda da su mi djeca dobra kad stignem črčkati po petuteru (kompjuteru) - tako moj sin naziva kompjuter. eto, još jednom apeliram da ako je moguće se izbrišu takve stvari, ako može, a ako ne, ja ću se onda uključiti u kolektivno vikanje i svađanje. pozdrav svima koliko vas ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana Zvrka,

 

obicno je to faza kroz koju mnogi prolaze koji sudjeluju na ovom forumu.

 

Ja sam se prvi put prijavio na ovaj forum pocetkom travnja ove godine, a oni koji su dugo tu, znaju u cijelosti moju pricu.

 

Vjerojatno ste primijetili da sam i ja tu ponekad ponegdje, mnogima smetam, nazivaju me "svakom loncu poklopac", neka od razmisljanja koja Vas iritiraju ostala su zabiljezena i u odgovorima na moje postove, ali, ipak, zelja da pomognem barem nekome kada uvidim da ide istim putem kojim sam i ja isao (i koji nije dobar), zasto ne bih prenio svoja iskustva drugima ?

 

Upravo sam slican komentar napisao neki dan, doduse u svezi cinjenice da ljudi traze i odgovore koji ne pripadaju pravnom portalu ...

 

Jednom sam imao "duel" sa ... hmmm ... recimo, pravnicom. Tako me "oprala" da se nisam pod svojim nickom prijavljivao dobrih desetak dana. I onda sam jednostavno - postao ... onako, jednostavno receno ... "flegma".

 

Nemojte uzimati k srcu one koji vrijedjaju. Nisu cak ni zavrijedili Vas prezir. Nije potrebno da se radi toga sekirate.

 

Ja nisam od onih koji imaju utjecaj na rad ovog foruma. Ali svakako mi je drago cuti da ima i drugih ljudi, koji ne moraju nuzno biti odvjetnici, suci, pravnici ... da bi nekome pomogli.

 

Ponekad je i lijepa rijec dovoljna da se nekome pomogne. Ponekad nazalost ni cijelo bogatstvo ne pomaze ako je problem jako velik, ali psihicki mozemo jedni drugima vise pomoci nego sto mislimo.

 

Imate mnogo dobre volje i svoje vrijeme koje koristite za pomoc drugima. Tko to ne zna cijeniti, njegov problem.

 

Mislite li da i ja nisam dobio "po nosu", i kad treba i kad ne treba ?

 

Mislite li da se i ja nisam sam takodjer "usosio" gdje ne treba ?

 

Neki cak ni ne znaju prepoznati neciju dobru volju da se pomogne, nazalost, neki cak ni ne znaju prepoznati nesto sto se zove odgovornost u ljudskom srcu. Neki cak i takvu odgovornost podcjenjuju. Pa sto onda ? Opet sam tu.

 

Kada vidim da nekome mogu pomoci konkretnim iskustvom i znanjem, kada nekog mogu uputiti sto da radi, zasto mu ne bih pomogao ?

 

I meni su mnogi dobri ljudi pomogli. I vise nego sto misle.

 

Pocevsi od Ane, kao moderatora, koju izuzetno cijenim i postujem, Xsare ... do svih onih nebrojenih ljudi koji su dali svoj nick, koji su me uputili sto i sam da radim, pa sve do onih bezbrojnih dobrih ljudi koji su mi pomagali kad mi je bilo najteze, makar su bili "Anonimno" ...

 

... i upravo zato sam jos uvijek tu.

 

Zbog te iste odgovornosti htio sam cak i odustati od sudjelovanja na ovom portalu, ali zahvaljujuci jednoj mladoj osobi (koja sada ima i sama problema sa svojim bolesnim bratom koji se vratio iz bolnice), predomislio sam se - i opet sam tu.

 

Mnogi koji kao i Vi, dobronamjerno sudjeluju u radu foruma, u pravilu ce Vas korektno upozoriti ako ste negdje pogrijesili (u smislu nekog tumacenja ili davanja savjeta), ok, svi mi mozemo pogrijesiti i nitko nije nepogresiv.

 

Cak i nedavno sam i ja dobio jedan po nosu u stilu "daj makni se sa ovog portala", ili tako nekako, smisao svakako jest bio taj ... ali kada Vam jednom ljudi posalju poruku tipa "zahvaljujuci Vama rijesio sam taj problem", onda znate da svi ti sati i silno "kuckanje" odgovora nisu bili uzalud.

 

Ako ste pomogli samo jednoj osobi napravili ste mnogo vise nego sto mislite.

 

Predlazem Vam da jednostavno sve postove tipa vrijedjanja i uvreda jednostavno niti ne citate, nisu cak ni zavrijedili postovanje nekog tko zeli pomagati. Usredotocite se na pomoc koju mozete pruziti.

 

Moderatora je sada nesto vise, pa vjerujem da ce uspjeti i oni, malo-pomalo sve vise kontrolirati tijek rasprava i diskusija, pa duboko vjerujem da ce s vremenom i to "sjesti" na svoje mjesto.

 

Lijepi pozdrav draga Zvrka,

 

Boris

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ohrabrili jer sam već mislila nekako odjaviti se s ovih stranica i nikada se ne pojaviti. ma oprala izgleda neka odvjetnica, a ja počela štrikati. eto, sva dobra volja propadne kad ti se nađe netko takav. puno mi znače vaše riječi, i svakki put kad mi netko tako pokuša uništiti prvotnu želju za pomaganjem pročitat ću ove riječi. mislila sam da se to samo meni događa, ali ne ....nema veze. ove riječi nisu dovoljne da vam se zahvalim, ali ću zato pokazati djelima (pružanjem pomoći) da sam vas poslušala. veliki pozdrav. zvjezdana :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je procitati da tako razmisljate. Postupajte uvijek onako kako smatrate da je najbolje. Ako i negdje i pogrijesite, dobronamjerni ce Vas uvijek lijepo upozoriti gdje ste pogrijesili. Sve se to moze i bez vrijedjanja.

 

S vremenom cete jos vise nauciti nego sto mislite da mozete, posebno ako istovremenemo o odredjenoj problematici dodatno ucite, kako iz dostupnih medija (prvenstveno mislim na propise), tako i od drugih ljudi.

 

Kad netko pred Vas postavi problem, jednostavno odlucite - rijesit cete ga ili ne. Ponekad za rjesavanje nekih situacija treba i vise od iskustva i vise od znanja. Zato ste i Vi tu, zato su i drugi tu, zato smo svi tu.

 

Reci cu Vam jos jedno konkretno ime osobe koja je htjela odustati zbog takvih tonova, a nije - Mrljavac. Nazalost, topic ... je izbrisan pa ne mozete vidjeti njegov zahtjev, zvucao je jednako kao Vas ... on Vam jednako tako moze reci vise o tome. Eto, toliko za sada ...

 

Lijepi pozdrav,

 

Boris

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvrka je napisao:

eto, još jednom apeliram da ako je moguće se izbrišu takve stvari, ako može, a ako ne, ja ću se onda uključiti u kolektivno vikanje i svađanje. pozdrav svima koliko vas ima.

 

Zvrka, vas apel je sasvim na mjestu. Moderatorski tim nastoji reagirati u takvim situacijama, mada je fizicki nemoguce sve primjetiti. Nazalost, vrlo malo korisnika koristi mogucnost da nam na pm dojave na kojoj temi se rasprava pretvorila u vrijedjanje i provociranje ili se krsenje pravila Legalisova foruma.

 

U stvarnom zivotu, pa tako i u ovom virtualnom, postoje ljudi cija razina komuniciranje je ispod one civilizacijski i kulturno prihvatljive. Najcesce se radi o osbama koje su pod krinkom anonimnosti (koja danas zapravo i ne postoji na internetu) vrlo hrabne i izrazito spremne provocirati i pisati uvrede, osobito registriranim korisnicima. To ce s vremenom dovesti do novih ogranicenja pristupa anonimcima forumima na ovom portalu. Kada necije rijeci mogu biti povezane i jasno uocljive svim korisnicima s virtualnim identitetom autora, obicno i razina raspravljanja raste.

 

Sasvim je nemoguce i nepotrebno da svi imamo isto misljenje, ali je moguce i potrebno da ga izrazimo pristojno i sukladno pravilima. Osobitno bez uvreda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovana Zvrka i štovani Gaiusl,

 

Čitajući ovu razmjenu mišljenja, razočarenja i ohrabrenja poželio sa se samo nadovezati. Naime, ni ja na ovom forumu nisam nov, javio sam se prvi put 2004. godine i dobio i savjet i riječi ohrabrenja, smjernice za dalje...Potom se nisam javljao dulje vrijeme, a kad sam malo ojačao i postao spreman pomoći drugim ljudima svojim iskustvom i znanjem i razmišljanjima, ponovno sam uskrsnuo na portalu. Nedugo po tom ponovnom javljanju dogodilo se to, što i inače u životu biva, da se poneko nije složio s mojim razmišljanjem i stavom, pa to nije znao drukčije iznijeti nego se svelo na pogrdne riječi. Par sati sam proveo razmišljajući o tom čovjeku i pročitao sve njegove objave (nekoliko puta). Došao sam do zaključka da problem nije u meni nego u njemu. Uspio sam u tome da njegove riječi ne tumačim osobno, tj. ne primam ih osobno- to je samo ON i njegovo na taj način- (jedini) iskazano mišljenje. Kad bih tom čovjeku bio dopustio da uspije u svojoj skrivenoj namjeri a to je -otjerati me s portala, a mišljenja sam da još uvijek nekome trebam, na isti način kao i on meni, neizravno sam mu dao do znanja da je prokleto u pravu. A dogodilo se da je otjerao sam sebe. Dakle, ovakvi poput Vas - Zvrka, koji bi odustali na prvu loptu upravo su plodno tlo za takvu vrstu "čistača". Ako imamo razumjevanja za tuđa mišljenja, ako pođemo od toga da nam je intencija POMOĆ, onda ponekad i pogriješimo. Oni koji ništa ne napišu neće griješiti. A čovjek ima izbora, ima izbora svakog jutra pročitati što nam je štovani Gaiusl napisao (ne daj Bože da mi treba kakav savjet za ovrhu!!!, ha-ha),

i učimo jedni od drugih, imamo virtualnog prijatelja koji nam se potuži, razmijenimo iskustva,damo poneki savjet, ljudski, prijateljski, toplu riječ, prijavite se i u Inboxu već tri poruke-NETKO JE MISLIO NA VAS! Zar to nije predivno?? Uvijek imamo izbora, napravimo selekcije i okrenemo se pozitivnim ljudima. Ja osobno uživam isčitavajući gosp. Gaiusla, a odnedavno je i Mrljavac- WANTED No.1. da sam čak pomišljao predložiti mu da promjeni nick u MRLJO. Uvijek možete pogledati njegovu humorom začinjenu objavu o kolinju i nasmijati se do suza. Pa zašto onda dozvoliti da nam netko zatruje dušu, kad je pred nama IZBOR! Dakle, sve ovisi o nama, danas imamo izbor: možemo se nasmijati ili rastužiti. Možemo nekome pomoći svojima savjetom ili se držati po strani i odlogirati za sva vremena, a pomažući drugima pomažemo i sebi. Dakle, hrabro naprijed. Srdačan pozdrav, Vida

 

:-D

P.S. E sad još da me štovani Gaiusl nauči kako ubaciti ovog zubatog na pravo mjesto!!! tj. u tekstu!!!

 

:moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pridruzujem se gospodinu Vidi, ujedno ga lijepo pozdravljam ovim putem ...

 

... a sto se tice zubatog na pravom mjestu, za to nisam potreban ja, nego jednostavno, kako pisete tekst i tipkate na tastaturi, samo u trenutku kad Vam zatreba neki smajlic, odete na "Jos smilea", izaberete kojeg zelite, :-? , pa moze i zubati :-D , jednostavno samo kliknete na njega kad Vam treba - i to je to ! :coffe: Zatim kako smajlic kaze, popijete kavicu, a mozda i koju :pivo: , samo bih molio da birate Rally, kako ne bi prosli kao oni koji traze upute kako da se izvuku iz nevolje zvana kazna (ako vas zaustave...). Dakle, probajte ! :thumbs: Podrazumijeva se da nakon biranja smajlica normalno nastavljate pisati tekst kao da ste otipkali slijedecu tipku na tastaturi, slijedece slovo po redu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grickanjem. :-D:-D zahvalna sam svima koji su se uključili u vječnu temu, i pružili mi potporu pa makar riječima i vratili mi vjeru da ipak ima dobrih ljudi koji onu grubu stvarnost riječima ublaže. hvala svima jkoji su meni, a koja sam friška na legalisu, pokazali i dokazali da s vremenom oguglaš na ljudske uvrede i postaneš flegma. i kao što izreka kaže "što nas ne uništi, zasigurno nas ojača".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

nisam otvarala novi post, već ću se nastavit na ovaj stari koji sam započela. opet ću navesti da sam se, prije nego sam uopće shvatila da možda mogu nekome pomoći, divila kako ljudi sipaju odgovore kao iz rukava. naravno, proteklo je dugo vremena od odgovora koje sam davala anonimno, pa do one velike hrabrosti kad sam zatražila da me se registrira. i tu sam tek dva mjeseca i mislim da ću neko vrijeme stajati sa strane i promatrati......... nema dugo kako sam primjetila da se na svakom forumu vode rasprave (koje ne vode nigdje), vrijeđa kako registrirane korisnike tako i anonimce. bez obzira što su anonimni, treba poštivati svačije mišljenje, a ovdje mi se čini da se krše ta pravila davno već postavljena. svi govore o nekom poštivanju različitosti mišljenja, (iako moram priznati da neki ne znaju komunicirati, pa onda počnu vrijeđati, te moderatori moraju reagirati , a i primjećujem da ne reagiraju uvijek), a ovdje se uvelike zatire to pravilo. možda nisam u poziciji da kritiziram, a možda jesam. ne znam. ako me obrišu, znači da nisam. razočarala sam se ovdje, baš ovdje gdje svi tvrdimo da je lijepo pružiti odgovor nekome kome je zaista od životne važnosti....... a zašto? prije svega ću reći da je mene teško razočarati, jer između mnogih izreka kojima se često služim i koje mi olakšavaju život jest i ona: "ničemu se ne čudi, a svačemu se nadaj", ali ovdje sam onako, u blagoj verziji razočarana. neki će mi mžda savjetovati posjet psihijatru, a neki me jednostavno ignorirati....... a ja ću da to sve skupa preduhitrim jednostavno nestati na neko vrijeme. a za kraj ću samo reći da mi je bilo zadovoljstvo i velika sreća nekome savjetom, utjehom i lijepom rječju (ako već nisam znala odgovor) pomogla, a ako nisam oprostite mi, ja sam samo čovjek koji ne može u svakom trenu sve znati, ali se trudim......... pozdrav :trk: :cry: :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

 

Sasvim je nemoguce i nepotrebno da svi imamo isto misljenje, ali je moguce i potrebno da ga izrazimo pristojno i sukladno pravilima. Osobitno bez uvreda

 

Upravo tako Ane!

I nepotrebno je da imamo svi ista mišljenja,ali jako me pogađaju primjedbe pojedinaca koji nama koji nismo upućeni u zakon upućuju iste na jako ružan i podli način.

Moram reći(da ne bih ispala tužakalica) ali ima ih pojedinih (kažu da su pravnici) koji nimalo ne pomažu,već obrnuto.

Ja sam recimo jako mlada i ne znam sve,priznajem ,ne znam.Ali neka se javi onaj tko zna.

Zato me zaboli kada pročitam pojedine primjedbe,ne samo meni,a čovjek traži pomoć.

Svaka čast Vama,Xsari i posebno sam zahvalna morskywuku,zelenojberetki i mrljavcu,ljudi su svaka čast.Jednostavno nemam riječi.Da je takvih još samo par,bilo bi super ući u diskusiju,a ovako...

Ima dana da kada vidim što sve neki(pravnici) pišu,jednostavno ugasim kompjuter i ne palim ga cijeli dan.

Ne valja se ljudima rugati,jer velika većina njih treba pravnu pomoć i ljudsku podršku.Zato se obraćaju i Vama i nama,zar ne?

 

No ne možemo na sve i svakoga utjecati.

 

Puno pozdrava Mirjana

 

:-):-)

Ane je napisao:

zvrka je napisao:

eto, još jednom apeliram da ako je moguće se izbrišu takve stvari, ako može, a ako ne, ja ću se onda uključiti u kolektivno vikanje i svađanje. pozdrav svima koliko vas ima.

 

Zvrka, vas apel je sasvim na mjestu. Moderatorski tim nastoji reagirati u takvim situacijama, mada je fizicki nemoguce sve primjetiti. Nazalost, vrlo malo korisnika koristi mogucnost da nam na pm dojave na kojoj temi se rasprava pretvorila u vrijedjanje i provociranje ili se krsenje pravila Legalisova foruma.

 

U stvarnom zivotu, pa tako i u ovom virtualnom, postoje ljudi cija razina komuniciranje je ispod one civilizacijski i kulturno prihvatljive. Najcesce se radi o osbama koje su pod krinkom anonimnosti (koja danas zapravo i ne postoji na internetu) vrlo hrabne i izrazito spremne provocirati i pisati uvrede, osobito registriranim korisnicima. To ce s vremenom dovesti do novih ogranicenja pristupa anonimcima forumima na ovom portalu. Kada necije rijeci mogu biti povezane i jasno uocljive svim korisnicima s virtualnim identitetom autora, obicno i razina raspravljanja raste.

 

Sasvim je nemoguce i nepotrebno da svi imamo isto misljenje, ali je moguce i potrebno da ga izrazimo pristojno i sukladno pravilima. Osobitno bez uvreda.

:-)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vida je napisao:

Par sati sam proveo razmišljajući o tom čovjeku i pročitao sve njegove objave (nekoliko puta). Došao sam do zaključka da problem nije u meni nego u njemu. Uspio sam u tome da njegove riječi ne tumačim osobno, tj. ne primam ih osobno- to je samo ON i njegovo na taj način- (jedini) iskazano mišljenje.

Bravo!

Evo da se i ja uključim. Nisam na ovom forumu da pomažem drugima jer to nije u mojoj moći. Ja sam ta koja je pomoć tražila. Dogodilo se da me jedna osoba vrlo elegantno izbacila iz kolosjeka. Također sam napravila kao Vida, pročitala njegove postove i našla u nekima od njih slična, blago rečeno, podbadanja. Mislim da se iz nekog posta zaključuje da je odvjetnik, ali u svakom slučaju ako i nije, dobro je potkovan iz te oblasti. Ali ta superiornost se koristi i za moralnu diskvalifikaciju nas koji tražimo pomoć. Mene je pozivao na poštenje, savjest, korektnost. Globalno označuje ljude koji traže pomoć kao one koji žele čuti samo ono što im odgovara makar to nije istina. U jednom postu govori o nasljednicima koji se grebu za tuđe pa ih savjetuje: "Radite i zaradite".

Zar to nije žalosno? Pa ako smo ovdje došli po savjet, mišljenje, iskustvo drugih, ne trebaju nam kvazimoralne prodike.

Ne znam, možda sam ja preemotivna ali njegove su me opaske stvarno povrijedile.

A kada sam, ohrabrena, čitajući ostale gospodinove objave, odlučila odgovoriti mu i "braniti se", e onda me savjetovao da ne gubim vrijeme ovdje već nađem odvjetnika.

Vidjevši sada vaša razmatranja ovdje, ohrabrena sam, pa ako se slično događa i onima koji pomoć pružaju, što ne bi i meni. Jedan me čovjek, koji priznaje samo poslušne ovčice, neće odvratiti od ovog foruma.

Lijep pozdrav svima

PS :-D ide ili odmah dok se tekst piše, a poslije se ubacuje od kraja teksta, gdje se smjesti, lako s copy-paste

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto i ja ću se uplesti u ovu mrežicu misli i samo reći da često otvorim ovu temu (koju sam sama i načela), pa se malo ohrabrim riječima vide (koji je to jako lijepo napisao i opisao), a i iznenadila sam se koliko zapravo ljudi misli kao i ja. drago mi je zbog toga i da imamo jednu rubriku na ovom portalu gdje ćemo iznijeti svoje misli.......svi smo mi različiti i svatko reagira drugačije, svatko odgovara drugačije, iz nečijih riječi izbija šturost, neljubaznost, a opet iz nečijih tolika toplina, humanost i takvi me ljudi i njihovi odgovori tjeraju da i dalje ovdje sudjelujem iako mi je bezbroj puta došlo da odem.......a ipak odem nakratko i opet se vratim......toliko od mene......pozdrav cola i vidi ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija