Jump to content

Olajavanje po fejsu


kulisleg

Preporučene objave

Prije svega, pomalo mi je smiješno i neugodno da uopće pokrećem tu temu, ali ne da mi vrag mira.

Bio sam u vezi s ženom. Nakon što sam ju ostavio počela je sistematski objavljivati po fejsu i grupama u kojima sam traktat na temu toga da sam ja zlostavljač, manipulator, psihopat itd.
Naravno, pokušala je ostati i j i p ne navodeći moje ime (oboje smo na fejsu pod pravim imenima), no kako se radi o relativno uskim interesnim grupama, a ona je ciljano objavljivala isti tekst u svim grupama koje pratim i u kojima me ljudi mogu prepoznati, tako je ubrzo i moje ime došlo na vidjelo i spomenuto je nebrojeno puta. 

E sad, dvije su stvar koje su tu meni najbitnije. Prva je da u njenim objavama nema ničega što bi bilo stvarno zakonski kažnjivo (ne tvrdi da sam ju tukao, silovao, ukrao novac i sl.), i druga je da su se, kao ajkule na krv, tu javile još neke osobe, i s kojima sam bio u vezi i s kojima nisam. Krimen koji ona navodi ide otprilike ovako: svadljiv sam, durim se, manipulator sam, arogantan sam, ne dam ljudima doći do riječi i sl. I sve to ja ne osporavam (osim ovoga s manipulacijom, ali to je tako samo na filozofskoj osnovi, smatram da su manipulacija i udvaranje, i šminkanje itd.). Ali uz to navodi i da sam zlostavljač, da sam psihopat, da imam dijagnoze itd. Ovo za dijagnoze je jasno izmišljeno, bar u ovom obliku u kojem ona navodi, odnosno nikada nisam DOBIO nikakve dijagnoze iako sam bio na nebrojeno razgoora kod psihologa, na testiranjima i sl. Psihopatiju ne bih ni komentirao, pretpostavljam da bi se ona otkrila da stvarno jesam, ali ako nije onda sam ja mudriji i opasniji od Hanibala Lectora, ali ona to nije ni doživjela ni mogla uočiti. Zlostavljanje je širok pojam, i to što sam nekada bio govno i varao svoje žene i što ih je par ljuto na mene jer sam ih hladno ostavio, to me sigurno ne čini zlostavljačem.

Problem je i hrpa laži, pogotovo o mojoj djeci, i zadiranje u moje roditeljstvo (to je i bio jedan od glavnih razloga prekida), koje su redom ili dokazive (da su laži) ili nedokazive (da se nešto tako uopće dogodilo). Recimo, argument je da je smršala 7 kila dok je bila sa mnom! A ja imam pun inbox poruka u kojima se naslikava s ručkovima itd, i uz sve to ima nekoliko teških bolesti, tako da je smršala NAKON što sam ju ostavio. Problem je što mene optužuje za manipulaciju, a ja imam snimke poruka u kojima jasno navodi da ne želi ostaviti svog tadašnjeg dečka (nisam to ni tražio) jer bi ga to ubilo, pa ga zato vara sa mnom dok on nju ne ostavi jer će tako sačuvati svoj obraz (eto, to nije manipulacija). Isto tako, imam i poruke NAKON prekida u kojima mi piše "Volim te, budaletino!", a kako ja nisam reagirao na to - odlučila se za osvetu. Problem je što su se u to navukli ljudi s kojima ja jesam imao "okršaje" (ponavljam, ne predstavljam se kao svetac, nisam to, težak sam u mp3), i sada svojim odvojenim slučajevima "potvrđju" njenu izmišljotinu. Recimo, nekakav lik mi je slao prijeteće poruke s nekakvim rokovima, ja sam mu otišao na posao, predstavio sam se zaštitarima i nakon toga mu objasnio da ću ga razbiti ako me ne prestane maltretirati. Ja uopće ne bježim od toga, i opet bih to napravio. Javila se i jedna žena s kojom nisam nikada bio u vezi, koja kao zna da sam nekoj neimenovanoj curi prenio spolnu bolest, i tako dalje...

Mene to stvarno ne tangira previše, znam što jesam, znam što nisam. Smeta mi na načelnoj osnovi, jer sam apsolutno protiv stvari koju je jedna od linčovateljica jasno napisala kada ju je par normalnih ljudi upitalo pa zašto se to uopće povlači po fejsu i kako da znamo da je išta od toga istina. Dotična je napisala da šta se ima preispitivati žrtva (čim je napisala nešto, odmah je ŽRTVA), da neka ja dokažem da NISAM KRIV! A to je bio jedan od kamena spoticanja i u svim tim vezama koje se sada vraćaju na tapetu. Smeta mi jer se tu petljaju djeca. Smeta mi taj #metoo inspiran lov na vještice. Smeta mi što je sve ciljano usmjereno, i nedvosmisleno izrečeno, da mi se uništi reputacija (kao da imam neku bajnu reputaciju).

Ono što me zanima postoji li ikakva pravna zaštita od svega toga, ima li osnove za tužbu, kao i savjet - treba li ulaziti u te jadne osnovnoškolske jadnoće i "braniti"se na tim grupama (na neke mi vjerojatno ne bi ni dali da uđem, pa me zanima vrijedi li tu nekakav zakon kao kod javnih medija, da mi moraju objaviti demanti).

Eto, još jednom mi je neugodno što sve ovo pitam, ali me zanima, ne mogu si pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu ima svega i svačega, uglavnom bedastoća, no neke laži koje su izrečene, bile bi, po mom mišljenju, podložne privatnom progonu u kaznenom postupku za verbalni delikt - klevetu, što znači da biste vi morali inicirati taj postupak, jer DORH u ovakvim stvarima ne postupa.

E, sad, koliko imate volje, živaca, vremena, a i novaca (jer angažman odvjetnika kaznenjaka je poželjan) da to istjerate do kraja - sami najbolje znadete.

U svakom slučaju, imate pravo da se obratite administratorima portala ili čega već, na kojem se objavljuju takve laži i zatražite njihovu zaštitu u vidu micanja takvih komentara, iako ako grupe nisu javne, ne znam da li postoji i njihova obveza za reakcijom, no većina ipak reagira.

A glede ovog -

prije 2 sati , kulisleg je napisao:

Recimo, nekakav lik mi je slao prijeteće poruke s nekakvim rokovima, ja sam mu otišao na posao, predstavio sam se zaštitarima i nakon toga mu objasnio da ću ga razbiti ako me ne prestane maltretirati. Ja uopće ne bježim od toga, i opet bih to napravio.

time si možete samo nakopati ozbiljnijih problema za vrat, jer ovo da se prijavi, ide u kazneni postupak, u kojem DORH postupa. Ne bi bilo zatvorske kazne, ali vjerujem da baš i nemate neku strastvenu želju za kaznenim dosjeom u životu, zar ne? Razumijem frustraciju i ogorčenost, ali to se može obiti o glavu, a neki ljudi to ciljano rade baš u tu svrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kod FB-a imate opciju da glede objava prijavite neželjeni sadržaj. E sad, imate li razloge da bi se to uvažilo, to ne znam, ali možete ići od objave do objave i pokušati ukloniti, ali bojim se da je to Sizifov posao. Privatne tužbe za klevetu protiv svih koji su iznosili ili čak prenosili lažne činjenične tvrdnje o Vama, i to je mukotrpno. Možda je jedina opcija pognuti se i čekati da prođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija